Víkend na v MSK kraji plný dopravních nehod

Dopravní nehody
Dopravní nehody
Neděle, 25. 2. 2018, 11:04

Zkoušky na přítomnost na alkohol byly rozdílné. U řidiče vozidla Peugeot 406 byla negativní. U druhého řidiče, vozidla Hyundai Getz, hodnota přesáhla dvě promile. Řidič pod vlivem alkoholu byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Nadto policisté lustrací zjistili, že řidič není držitelem řidičského oprávnění pro žádnou skupinu. Ve vyšetřování budou pokračovat policisté dopravního inspektorátu.

OPAVSKO

V sobotu 24. 2. kolem deváté hodiny dopoledne došlo na silnici mezi obcemi Brumovice – Velké Heraltice k dopravní nehodě s úmrtím. Řidič (77 let) osobního vozidla Fiat Punto jel ve směru jízdy na obec Velké Heraltice. Muž z dosud nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo vozovku a přední částí vozidla narazil do stromu. Muž, který ve vozidle cestoval sám, na místě nehody zemřel. Nařízená soudní pitva určí příčinu úmrtí. Důvod kolize, zavinění a průběh nehodového děje šetří opavští kriminalisté. 

24. 2., 23:30 Opava, Purkyňova

Řidič (ročník 1996)  osobního vozidla Toyota Lexus na kluzkém povrchu vozovky nezvládl řízení, dostal smyk a vozidlem narazil do sloupu veřejného osvětlení. Zranění po nárazu utrpěl 23letý spolujezdec. Zkouška na přítomnost alkoholu byla u řidiče negativní.

BRUNTÁLSKO

Kolize vozidel v křižovatce

V sobotu 24. 2. krátce po poledni na silnici I/11 došlo na Bruntálsku k dopravní nehodě mezi vozidly. Řidička (25 let) osobního vozidla Škoda Fabia při odbočování z hlavní na vedlejší komunikaci, nedala přednost protijedoucímu vozidlu Dodge Nitro, které řídil 40letý muž.

V křižovatce ulic Nádražní, Krnovská a Opavská došlo ke střetu vozidel. Předběžně vyčíslená škoda je 131 000,- Kč. U obou řidičů zkouška na alkohol byla negativní. Nikdo z účastníků kolize nebyl zraněn.

KARVINSKO

Řidičák nikdy neměl

V sobotu 24. 2. kolem šesté hodiny večer v Havířově došlo ke kolizi na zledovatělé silnici. Řidič (30 let) osobního vozidla Hyundai Getz vjížděl z obytné zóny do křižovatky. Při odbočování vpravo nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, na zledovatělém povrchu silnice přejel do protisměru ulice Chrpová a čelně narazil do osobního vozidla Peugeot 406, který řídil 52letý muž jedoucí ve směru od ulice Hřbitovní.

Střetem vozidel utrpěla zranění 21letá žena …spolujedoucí z vozidla Hyundai, která byla převezena do místní nemocnice.

« zpět do rubriky