Žebříček turistické popularity v Moravskoslezském kraji vedou Jeseníky a Beskydy

Beskydy
Beskydy
Pondělí, 10. 8. 2020, 10:10 -

K turisticky nejoblíbenějším oblastem v Moravskoslezském kraji patří letos v létě lokality v Jeseníkách a Beskydech. Potvrzují to aktuální výsledky letní akce na podporu cestovního ruchu „Spolu po magentové“, kterou připravil T-Mobile společně s agenturou CzechTourism, podle kterých bylo právě na Pradědu nebo ze Stezky Valaška aktivováno nejvíce neomezených dat v kraji. Každý zákazník T-Mobile, který navštíví jednu z vybraných lokalit, si v ní může aktivovat data do mobilu na 24 hodin zcela zdarma a právě podle počtu aktivací za první měsíc prázdnin byla popularita turistických zajímavostí změřena.

Zákazníci společnosti T-Mobile si při svých výletech po Moravskoslezském kraji aktivovali nejvíce neomezených datových balíčků na 24 hodin na druhé nejvyšší hoře České republiky v Hotelu Praděd, pomyslné druhé místo v červenci patřilo Stezce Valaška a třetí příčku si připsal DinoPark Ostrava.

„Na prvních místech v žebříčku se objevily známé i méně známé destinace. Spousta krásných míst ale na objevení stále čeká a doufáme, že naše akce pomůže, aby je čeští turisté našli. Návštěvníci severní Moravy, kteří zavítají do Ostravy, určitě nevynechají národní kulturní památku Dolní Vítkovice. Ale už třeba nevědí, že na tento unikátní industriální komplex je jedinečný pohled z věže Nové radnice v centru Ostravy, kde si je možné neomezená data také aktivovat,“ prozrazuje tajný tip na výlet Juraj Bóna, výkonný ředitel T-Mobile pro Českou republiku.

Akcí „Spolu po magentové“ T-Mobile zpříjemňuje turistům dovolenou v tuzemsku a zároveň podporuje příjmy podnikatelů v cestovním ruchu. Pokud zákazník T-Mobile navštíví lokalitu zapojenou do akce, může odeslat bezplatnou SMS buď načtíném QR kódu, nebo přepsáním kódu příslušného místa. Pak už stačí pro získání neomezených dat zdarma na 24 hodin jen zadat do mobilní aplikace Můj T-Mobile unikátní kód.

Mezi turistickými lokalitami zapojenými do letní akce „Spolu po magentové“ najdeme jak firemní zákazníky T-Mobile z oblasti cestovního ruchu a gastronomie, tak i subjekty, kterým nabídla účast redakce portálu Kudyznudy.cz agentury CzechTourism. Kompletní seznam míst, kde je možné bezplatně aktivovat datový balíček na 24 hodin, je k dispozici na webu www.t-mobile.cz/pomagentove. Další zájemci o možnost zvýšení komfortu návštěvníků své lokality se mohou registrovat na adrese https://ceskeleto.t-mobile.cz/registrace/.

 

TOP 10 lokalit v Moravskoslezském kraji podle počtu aktivovaných datových balíčků

 1. Restaurace a hotel Praděd
 2. Stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů Pustevny
 3. DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani
 4. Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, frýdecký zámek a hrad Hukvaldy
 5. Železniční muzeum moravskoslezské na nádraží Ostrava-střed
 6. Zřícenina hradu Starý Jičín
 7. Bobová dráha Vrbno pod Pradědem
 8. Autokemp a přehrada Baška
 9. Caffè Caffè – Nový Jičín
 10. Aquacentrum Bohumín
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

TOP 10 nejpopulárnějších lokalit v rámci celé ČR podle počtu aktivovaných datových balíčků

 1. Třeboň v marcipánu – muzeum, čokolaterie a dílna
 2. Restaurace a hotel Praděd
 3. Stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů Pustevny
 4. Plavba lodí po vltavských přehradách Orlík a Slapy
 5. Sklárna Novosad v Harrachově – nejstarší fungující sklárna v Čechách
 6. Grafitový důl Český Krumlov
 7. Zámek Častolovice – skvost české historické architektury
 8. Hrad Kokořín – bývalé sídlo loupeživých rytířů
 9. Zelená hora – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou
 10. Hrad Český Šternberk
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

« zpět do rubriky