Muž odcizil platební karty, aby nakrmil sebe a svého kocoura

Množení neobjasněných případů odcizení peněženek si začali dohromady spojovat ostravští policisté. Ti následně dopadli pachatele s poměrně šlechetným motivem nasytit sebe a svého mazlíčka.

 

Policisté z ostravského obvodu Poruba se v minulých měsících zabývali krádežemi peněženek, a to z různých objektů. Pachatel se zaměřoval především na vykrádání šaten, tělocvičen, případně ubytoven. Také využíval situací, kdy si zejména ženy nedávaly pozor na své kabelky a peněženky. Jednání bylo vždy nenásilné a s odcizenými peněžními prostředky neznámý pachatel platil v supermarketech nebo v rychlém občerstvení. Nákupy byly vždy velmi podobné: jídlo z rychlého občerstvení a jídlo pro kočky.

 

Muži činy procházely až do června, kdy pracovník bezpečnostní agentury zadržel muže, který procházel pokladnami bez placení a v tašce si nesl krmivo pro kočky. Na místo dorazili porubští policisté a muže odvedli k dalšímu prošetření. Došlo k porovnání jeho fotografie a kamerových záznamů z prodejen a bankomatů a muž se stal podezřelým z těchto činů.

 

Muž byl do několika dnů zadržen v blízkosti svého bydliště a zadržen. Při domovní prohlídce bylo u něj nalezeno několik karet nahlášených jako kradené. Případ byl předán kriminální službě, která muže přijala k dalším úkonům. Ke všem devíti skutkům se doznal a vyjádřil lítost, svého jednání litoval.

 

Muž byl obviněn ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě, že se prokáže, že daný muž je vinen, hrozí mu odnětí svobody až na dva roky. Pro jeho nenásilnost je muž zatím stíhán na svobodě.

Zpět do rubriky Co jíme