České dráhy zahájily prodej jízdenek a rezervací na jízdní řád 2022

České dráhy
České dráhy
Středa, 10. 11. 2021, 8:31 - České dráhy dnes zahájily předprodej jízdenek a rezervací ve svém e-shopu a v mobilní aplikaci Můj vlak na jízdní řád 2022, který začne platit od 12. prosince 2021. Cestující si mohou zakoupit vnitrostátní a mezistátní jízdenky a také rezervace, které jsou zahrnuty v rezervačním systému Českých drah. Předprodej je až 60 dní. V současné době tak lze zakoupit jízdenky a rezervace na vánoční prázdniny a cestování kolem Vánoc a Nového roku. Rezervace na spoje Českých drah lze ode dneška zakoupit také na pokladnách v železničních stanicích. Vlastní předprodej jízdenek na jízdní řád 2022 v "kamenných" pokladnách společnosti probíhá v obvyklé lhůtě 60 dní, tedy od poloviny října.

Do e-shopu a mobilní aplikace Českých drah budou ještě doplněny rezervace zahraničních dopravců, kteří je spustí v pozdějším termínu, a také některé trasy a spoje, které budou v novém jízdním řádu ovlivněny mimořádně rozsáhlou výlukovou činností.

České dráhy provozují svůj e-shop od roku 2005.  V současnosti v něm nabízejí nákup jízdenek a rezervací na všechny spoje Českých drah v rámci Česka, na mezistátní spoje do řady států Evropy včetně navazujících spojů vybraných partnerů a také doklady na nostalgické vlaky národního dopravce.  V nabídce e-shopu jsou současně k dispozici jízdenky Systému jednotného tarifu One Ticket pro celou českou železniční síť a dopravce, kteří jsou v systému zapojeni. Stejné možnosti nákupu jízdních dokladů nabízí i mobilní aplikace Můj vlak, ve které cestující získají všechny podstatné informace o své cestě vlaky Českých drah. Nákup elektronických jízdních dokladů je velmi jednoduchý, a proto jej zvládne opravdu každý. Zákazníci s aktivovaným věrnostním programem ČD Body mohou na základě online nákupů získat atraktivní odměny od našich partnerů nebo další slevy na jízdném ve vlacích Českých drah.
České dráhy budou v jízdním řádu 2022 vypravovat denně v průměru 6 783 spojů osobní dopravy, z toho bude denně v průměru 478 dálkových vlaků. Vlaky ujedou během budoucího jízdního řádu přibližně 118 milionů kilometrů. České dráhy nabídnou v roce 2022 přímé spojení do Německa (např. Mnichov, Berlín, Hamburk, Kiel), Polska (např. Krakov, Varšava, Přemyšl, Gdaňsk), na Slovensko (např. Bratislava, Žilina, Poprad, Košice, Humenné, Banská Bystrica), do Maďarska (Budapešť), Rakouska (např. Vídeň, Graz. Linec) a do Švýcarska (Curych). Národní dopravce v novém jízdním řádu podstatně rozšíří nabídku oblíbených služeb, jako je např. palubní Wi-Fi, elektrické zásuvky pro dobíjení cestovní elektroniky, dětská kina nebo bezbariérová přístupnost vlaků. 


 

« zpět do rubriky