Pravidla diskuze

Redakce Ostrava Online.cz nechce omezovat diskuzi na blozích a pod články, platí však pravidla, která by měl každý diskutující respektovat. Pravidla jsou tři: slušnost, dodržování zákonů ČR a zákaz zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v našich diskuzích vítán.

Redakce Ostrava Online.cz si vyhrazuje právo zasahovat do diskuze v případě porušení výše uvedených principů. Každý, kdo se zapojí do diskuze na serveru Ostrava Online.cz, se zároveň zavazuje, že bude dodržovat následující pravidla:

  1. Je zakázáno vkládat příspěvky, které porušují zákony ČR, nebo k jejich porušování nabádají.
  2. Vzhledem k tomu, že se diskuze skládá z argumentů, diskutující nesmí užívat prostředků jako jsou vulgarismy, urážky, pomluvy, ponižování či výhrůžky. Diskutující nesmí vyhrožovat násilím jednotlivci, či skupinám lidí.
  3. Je zakázáno zveřejňovat telefonní čísla jiných osob, adresy a jiné soukromé informace.
  4. Do diskuze nepatří texty a odkazy na produkty nebo firmy, které by mohly být považovány za reklamu. Rozhodnutí, jestli je příspěvek ještě součástí diskuze, nebo je už zneužit ke komerčním účelům, je na redakci.
  5. Psaní spamu je nezákonné

Jestli-že diskutující poruší pravidla poprvé, dostane první napomenutí v podobě smazání svého diskusního příspěvku. Pokud tak bude činit opakovaně, může mu být přístup do diskuze zakázán. Rovněž budou mazány příspěvky, které zjevně nesouvisí s tématem diskuze.