Téma: glosy Petra Hampla

Sobota, 2. 1. 2016, 9:08

Je zajímavé, jaké nadšení vzbudí, když nějaká slavná osobnost řekně něco úplně samozřejmého, co už všichni vědí. Třeba, že multikulturalisté jsou hlupáci a nemohou být bráni vážně. Samozřejmě, že to je pravda. Ale neměli bychom být náročnější? Třeba od člověka vyhlášeného moudrostí bychom mohli čekat, že nám umožní to situaci lépe chápat nebo přinese nějaký návod k řešení.

Lež se ve sdělovacích prostředcích stává tak dramaticky převládající normou, že stačí jedna pravdivá věta a všichni jsou z toho paf. "On se odvážil vyslovit pravdivou větu! Jaká neslýchanost." Až tak daleko to dospělo. :-(

Poznámky Václava Klause mladšího jsou nejen zábavné, ale i hluboké. Tenhle týden upozornil na něco, čeho si letos musel všimnout každý, kdo sleduje situaci v Německu. A sice, že multikulturní hnutí se nápadně podobá vznikajícímu nacismu 30. let - snaha umlčet oponenty jakýmkoliv způsobem, fyzické napadání, organizace pouličních bojůvek Antifa, vytloukání oken, zastrašování zaměstnavatelů a snaha, aby lidi s nesprávnými názory vyhazovali z práce... Česká republika je za Německem pozadu, ale trend je stejný. Ostatně, je zřejmé, že podstatná část intelektuálních elit (zvláště kolem České televize a nakladatelství Economia) se to snaží co nejrychleji posunout stejným směrem.

KOMENTÁŘ: PF 2016 aneb Pohřební hostina sobodného myšlení - Václav Klaus ml.

Petr Hampl

« zpět do rubriky