Téma: Čas pro skutečné řešení

Neděle, 27. 8. 2017, 3:28

Na Facebookovém  profilu jednoho z mých FB přátel jsem  pár dnů před koncem roku 2015 četl zajímavý status týkající se názoru, zda by „uprchlickou krizi“ měli místo technokratů řešit i lidé z jiných oblastí, například humanitního vzdělání. Jako příklad vhodné profese byl uveden „kulturní antropolog“.

Na můj komentář „…Nemám vůbec nic proti kulturním antropologům, ale obávám se, že uprchlickou krizi budou moci nejlépe řešit absolventi vojenských a policejních akademií…“,   se tehdy objevilo několik desítek velmi rozhořčených reakcí, které mne obviňovaly z různých úchylek.

Snažil jsem se v následující diskuzi vysvětlit, že kulturní antropologové a technokrati mohli společně nacházet nějaký fungující model imigrace v minulosti, ale že koncem roku 2015 je situace bohužel taková, že debatovat o podobných věcech je ztráta času.

Tušil jsem, že díky neschopnosti elit EU další vývoj potvrdí má slova. Že to ale bude až tak pregnatně, jak můžeme v roce 2017 sledovat téměř každý týden, to jsem opravdu nepředpokládal. 

Když hoří barák, nemůže se architekt s projektantem dohadovat o tom, jestli dřevěné obložení v obýváku bude z dubu, nebo z kanadské břízy.

Když hoří barák,  musí nastoupit hasiči!

Realisté považují bezpečnost občanů za jednu z nejvyšších priorit, kterou musí stát pro své občany zajistit! 

Vít Blaha, Realisté

« zpět do rubriky