Školy a obce mohou žádat o peníze na Oranžové schody a přechody

Oranžové schody a přechody
Oranžové schody a přechody
Středa, 14. 2. 2018, 13:04

Vytvořit hendikepovaným dětem i dospělým příjemné bezbariérové prostředí nebo napomoci bezpečnějšímu silničnímu provozu můžete opět s finanční podporou Nadace ČEZ. Ta loni přidělila v obou programech úspěšným žadatelům o grant částku přesahující 3,9 milionů korun, žádosti pro letošní rok přijímá do konce března.

V grantovém řízení Oranžové schody podporuje Nadace ČEZ vybudování bezbariérového přístupu do škol, například na pořízení schodolezů nebo speciálních plošin.

Do grantového řízení Oranžový přechod se mohou přihlásit města a obce, která mají v úmyslu zvýšit bezpečnost silničního provozu osvětlením přechodů pro chodce.

„Snažíme se pomáhat v naplňování základního hesla bezpečnosti na silnicích, které zní vidět a být viděn, a předcházet tak nepříjemným dopravním situacím. Nebezpečných přechodů je ale stále mnoho a zájem měst, obcí i široké veřejnosti o jejich osvětlování neustává,“ uvedla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Oranžové přechody Nadace ČEZ byly v loňském roce nominovány ve veřejné anketě deníku E15 Gesto desetiletí: Deset projektů, které změnily Česko, ve které obsadily druhé místo. Bezpečnější cestu do škol mají nově třeba děti v Třinci a Bohumíně.

Pro obě grantová řízení přijímá nadace žádosti do 31. března pouze prostřednictvím webového formuláře na: https://www.nadacecez.cz/NadaceForms/competitions/.

Nadační příspěvek mohou úspěšní žadatelé čerpat maximálně 365 dní od data podání žádosti.

« zpět do rubriky