Ostravský spisovatel Jakub Trpiš vydává Revoluci

Jakub Trpiš
Jakub Trpiš
Úterý, 10. 3. 2020, 8:59
Autor bestselleru Volba Jakub Trpiš vydává další titul. Revoluci doprovází soundtrack živého orchestru.  Co nás jako národ definuje? A dokážeme se spojit, abychom to ochránili? Na tyto a plno dalších otázek nás přivádí nový politický thriller s vlasteneckým podtextem Revoluce třiatřicetiletého spisovatele Jakuba Trpiše.

OSTRAVA: Co nás jako národ definuje? A dokážeme se spojit, abychom to ochránili? Na tyto a plno dalších otázek nás přivádí nový politický thriller s vlasteneckým podtextem Revoluce třiatřicetiletého spisovatele Jakuba Trpiše. Provokativní a kontroverzní román navíc doplňuje soundtrack zkomponovaný Karlem Antonínem.

Prožijte souboj o duši českého národa

Nová kniha Revoluce, kterou psal Jakub Trpiš celých šest let, přináší syrový obraz možné budoucnosti naší země a už teď budí rozruch. Příběh se odehrává v České republice v letech 2006 až 2026 a zachycuje klíčovou dobu, v níž se česká společnost právě nachází. „Nemám ambice měnit politický systém, ovšem chtěl bych rozproudit debatu o tématech, o kterých se tolik nemluví, protože se jich bojíme. Přál bych si, aby lidé pochopili, co znamená pravé vlastenectví. Zajímáme se o svět pouze povrchně, sledujeme krátkodobé zájmy, tedy abychom se najedli a měli kde vyspat, ale nepídíme se po důvodech, proč je naše země ve stále stejně neutěšeném stavu i 30 let po revoluci,“ představuje námět románu jeho autor s tím, že postavy příběhu mají své vzory v reálných představitelích českého státu.

Potkejte démonické vnitřní já

„Hlavní postava Roberta je moje alter ego, můj vnitřní démon, z něhož jsem se potřeboval vypsat. Procházel jsem během tvorby opravdovým očistcem,“ vypráví Jakub Trpiš s názorem, že lidé se v současnosti bojí prožívat svou vnitřní bolest a vyhýbají se jí, tudíž se nemohou svých běsů zbavit. Kniha by jim však měla umožnit boj s vlastními traumaty vyhrát. „Robert jde přes mrtvoly, je to podrazák, který se neštítí ničeho, aby se vypracoval na předsedu strany, chce kandidovat na premiéra,“ představuje své druhé já Jakub a dodává: „Ve skutečnosti takový nejsem. Kdybych byl jako Robert, už bych dávno do politiky vstoupil.“

Kniha se momentálně překládá také do angličtiny a celosvětově by měla vyjít
30. června 2020. Tištěná verze je ve výhradní distribuci knižního velkoobchodu Pemic a bude dostupná ve většině knihkupectví. Vychází také jako e-kniha a audiokniha. Všechny verze jsou doplněné originálním soundtrackem živého orchestru a v knize máte vždy zvýrazněno, jakou skladbu si přehrát pro doplnění atmosféry. Trailer knihy produkoval Michal Orsav s Michaelou Velickou.

O autorovi

Ostravák Jakub Trpiš je autorem románu Volba, jež se stal v roce 2019 s více než 40 000 prodanými kusy bestsellerem, byl přeložen do angličtiny a své místo si postupně získává i na území Velké Británie, USA a Austrálie. Jakub to neměl jako samonakladatel v začátcích lehké, potýkal se s nezájmem knihkupectví i čtenářů.  Díky propracovanému online marketingu si však čtenáři začali knihy všímat a Jakub se dostal do širokého povědomí knihkupectví i veřejnosti. V roce 2017 vydal svou druhou knihu Landie – Čtyři poutníci, a rok na to vyšly obě knihy i v elektronické podobě.  Jakub při psaní knih střídá nejrůznější žánry s důrazem na prožitky hlavní postavy, kterou často vnímá jako svoje alter ego. 

« zpět do rubriky