Vršecký s Lackem obsadili první řadu, Kolomý odstartuje ze druhé

Sobota, 9. 9. 2017, 15:40 - Na vyslance týmu Buggyra Racing čekájí zítra závěrečné závody čínského šampionátu tahačů. David Vršecký si v sobotní kvalifikaci vybojoval nejrychlejším časem start z poleposition. Vedle něj se na startu do první nedělní jízdy postaví druhý muž celkového pořadí Adam Lacko, ze druhé řady pak odstartuje Martin Kolomý.

Obhájce čínského titulu Vršecký byl v sobotní kvalifikaci nejrychlejší. Věří v zítřejší ovládnutí pódiových umístění jezdci Buggyry. „Na poslední závodní víkend jsme rozebrali a dali znovu dohromady skoro celé auto, nicméně se to vyplatilo a vyhráli jsme oba sobotní tréninky.

Kvalifikace byla také velmi úspěšná, když skvěle zajel Adam a neméně špatně Kolomajz. Věřím, že zítra bychom se mohli potkat všichni tři na bedně,“ komentoval kvalifikaci Vršecký.

Suverénní lídr evropského šampionátu tahačů Adam Lacko skončil s minimálním rozestupem za Vršeckým a do závodu bude startovat po jeho boku. „Myslím si, že sobota dopadla výborně. Dostal jsem se hned na druhé místo za Davida, asi jen o čtyři nebo pět desítek. Bylo to hodně vyrovnané a uvidíme, jak to dopadne zítra,“ konstatoval Lacko.

Vítěz čínského truckového šampionátu z roku 2015 Martin Kolomý si v sobotní kvalifikaci zajistil start ze druhé řady. „Ještě jsem si na to dnes zvykal a lehce s tím bojoval, ale na to, že jsem v tom dva roky neseděl, tak jsem zajel jen s minimálním odstupem na podium. Věřím, že zítra se ještě zlepším a budu klukům zatápět,“ uvedl Kolomý.

redakce Ostrava Online

 

 
 

« zpět do rubriky