Tým Castrol Honda se vrátil do světového šampionátu superbiků

Úterý, 14. 6. 2011, 10:05 - Ikonický tým Castrol Honda se v nejnovější sestavě vrací do světového šampionátu superbiků. Sponzorem týmu Honda pro nadcházející sezónu 2011 je světový výrobce maziv. Hvězdami nového týmu jsou jezdci Jonathan Rea a Ruben Xaus, kteří se představili v kampani propagující stroj Honda CBR1000RR Fireblade. Za vedení týmu je odpovědná nizozemská společnost Ten Kate Racing, která zajišťuje aktivity značky Honda ve světovém poháru superbiků již od roku 2004.

Spolupráce společnosti Castrol se značkou Honda v oblasti motocyklového sportu sahá až k první účasti japonského výrobce v závodě Isle of Man TT v roce 1959. V roce 2009 obě firmy oslavily 50 let vzájemné spolupráce v oblasti motoristického sportu.

V posledních letech, kdy firma Castrol podporovala aktivity značky Honda ve světovém poháru superbiků, se týmu Castrol Honda podařilo dosáhnout neuvěřitelných tří světových titulů - John Kocinski uspěl v roce 1997 a poté v letech 2000 a 2002 dvakrát zazářil americký jezdec Colin Edwards.

Pro třiadvacetiletého Jonathana Reu, bude nová sezóna, která začíná 27. února v australském Phillip Island, již třetí sezónou ve světovém šampionátu superbiků. Tento jezdec původem ze Severního Irska skončil v roce 2009 na celkově pátém místě. Během ročníku dosáhl celkem dvou vítězství a stejný výsledek zopakoval i v minulé sezóně, kdy v šampionátu skončil na celkovém čtvrtém místě.

Ruben Xaus světový šampionát superbiků poprvé dokončil v roce 1998 a do roku 2003 se propracoval až na celkové druhé místo. Poté na dva roky odešel do MotoGP. Tento 32-letý katalánský jezdec ve své kariéře dosáhl 11 vítězství a celkem 35 umístění na stupních vítězů.

Donald Smith – manažer pro sponzoring z globální marketingové divize společnosti Castrol: „Společnost Castrol je potěšena tím, že může se značkou Honda opět spolupracovat na návratu slavného týmu Castrol Honda World Superbike Team na světové závodní tratě. Motocyklové závody jsou pro Castrol jedním z nejnáročnějších prostředí, ve kterých můžeme testovat a vyvíjet naši pokročilou technologii Castrol Power One. Tým Castrol Honda World Superbike Team nám poskytuje silnou a vzrušující platformu, na které můžeme výkon našich produktů Castrol Power One demonstrovat.“

Carlo Fiorani – manažer pro závodní aktivity, Honda Motor Europe: „Jsme absolutně nadšeni vírou, kterou Castrol do značky Honda a do jejího týmu pro světový šampionát superbiků vkládá. Na sezónu 2011 se velmi těšíme – především pak na další vítězství, kterých se nám pod touto známou značkou podaří dosáhnout. Je skvělé mít takovou ikonu mezi značkami v motoristickém sportu za hlavního sponzora týmu a osobně se domnívám, že závodní stroj Castrol Honda CBR1000RR vypadá naprosto fantasticky!"

Ronald ten Kate - manažer, Castrol Honda World Superbike Team: „Když před mnoha lety naše aktivity v oblasti světového šampionátu začínaly, tým Castrol Honda byl v padoku tím, ke kterému všichni ostatní vzhlíželi a jehož profesionálních a výkonnostních standardů všichni chtěli dosáhnout. Je pro nás ctí, že můžeme pod tímto známým a úspěšným názvem soutěžit a jsme poctěni, že nyní máme možnost následovat kroky týmu, který jsme v minulosti tolik obdivovali. Můžete si být jisti, že každý v organizaci Ten Kate Racing – jezdci, mechanici i dílenští pracovníci – budou na této skvělé nové fázi účasti ve světovém šampionátu superbiků na 100% zainteresováni.

Jonathan Rea -„Jednou z mých hlavních inspirací pro kariéru závodního jezdce bylo sledovat bitvu jezdce týmu Castrol Honda Colina Edwardse s Troyem Baylissem o titul mistra ve světovém šampionátu superbiků v sezóně 2002. Je pro mne skutečnou poctou, že v sezóně 2011 mohu tyto známé barvy zastupovat i já a udělám vše pro to, abych dokázal zopakovat to, co Colin pro tým Castrol Honda udělal. Myslím, že stroj vypadá fantasticky a vím, že technici v dílnách Ten Kate na jeho technickém vývoji od konce loňské sezóny opravdu tvrdě pracovali. Proto se už začátku závodů nemohu dočkat."

Ruben Xaus -„Po mnoha letech účasti ve světovém šampionátu je pro mne příjemné a důležité, že se mohu zapojit do velkého projektu, jakým nový tým Castrol Honda bezesporu je. Největší výrobce motocyklů na světě se spojil s jedním z největších výrobců maziv a společně podporují tým Ten Kate, který za dobu své existence dosáhl mnoha úspěchů a mnoha světových titulů. To vše vytváří zajímavou a mimořádně atraktivní kombinaci. Já osobně udělám vše pro to, aby partnerství značky Castrol a strojů Honda CBR1000RR bylo v roce 2011 korunováno úspěchem."

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky