Tomáš Enge získal v Silverstone stříbro

Pondělí, 6. 6. 2011, 9:12 - Pátý podnik Mistrovství světa vozů GT1 vyvrcholil v nedělním odpoledni na britském okruhu Silverstone hlavním závodě, ve kterém posádka ve složení Tomáš Enge, Alex Müller obsadila druhé místo. Tomáš Enge rozjížděl hodinový závod na okruhu Silverstone z prvního místa na startovním roštu, které získal v kvalifikačním sobotním závodě.

„Zareagoval jsem na zelené světlo o trochu rychleji než druhý Michael Krumm, který byl v první zatáčce o půl vozu před mým autem, ale zatáčka byla na moji stranu, a tak jsem si pozici pohlídal. Lehce mrholilo, a tak se muselo riskovat, jaké tempo volit. Jinak vše probíhalo až do safety car fáze bez problémů,“ popsal začátek závodu Tomáš Enge.

Před povinnými zastávkami v boxech došlo k havárii dvou jezdců, Stefan Mücke a Richard Westbrook, kvůli kterým musel na trať vyjet safety car. Ten způsobil, že Engeho vyjetý náskok na Michaela Krumma byl pouze několik desetin. „Naše zastávka byla poue o půl nebo vteřinu delší než měli soupeři. Už to ale stačilo, abychom se propadli na druhé místo. Alex ještě zkoušel první pozici vybojovat zpět, ale nechtěl příliš riskovat,“ dodal Enge k nedělnímu závodu.

„Máme před sebou měsíční pauzu, ve které budeme trénovat zastávky v boxech. Loni nám zde v Silverstone Tourist Trophy vzali, letos nám o kousek uklouzla. Doufám, že už budeme mít příště trochu štěstí a budeme se radovat z vítězství,“ řekl český jezdec. Další podnik se jede na španělském okruhu Navarra ve dnech 1. až 3 července 2011.

media.bpa.cz

 

 

« zpět do rubriky