Tomáš Enge míří k poslednímu evropskému podniku GT1 World

Sobota, 16. 7. 2011, 10:40 - Na Tomáše Engeho a jeho týmového kolegu Alexe Müllera čeká o nadcházejícím víkendu 16. až 17. července sedmý podnik světového šampionátu vozů GT1. S francouzským závodem na okruhu Paul Ricard zároveň končí evropský kolotoč, když se poslední tři závody odehrají v Číně a na jihu Ameriky.

Okruh Paul Ricard HTTT (Hight Tech Test Track) měřící 5,8 kilometrů patří v desetidílném kalendáři FIA GT1 World Championship k druhému nejdelšímu okruhu. Čtrnáct zatáček lemují asfaltové únikové zóny, které dělají z okruhu v Le Castellet jeden z nejbezpečnějších okruhů světa. „Trať je zde hodně široká a určitě dobrá pro různé testování komponentů, ale s okruhy jako Zolder nebo Silverstone nemá nic společného. I když se jedná o jednu z nejbezpečnějších tratí, trochu paradoxně jsem zde na jaře roku 2009 zažil jednu z nejtěžších havárií,“ uvedl Tomáš Enge.

Po nevydařeném španělském víkendu, kde tým Young Driver AMR startoval před čtrnácti dny, míří obě posádky ve složení Tomáš Enge, Alex Müller a Stefan Mücke, Darren Turner na francouzský okruh s cílem vybojovat pozice na bodovaných příčkách. „Rychlost nám ve Francii v loňském roce nechyběla, i když jsme ve voze měli navíc 40 kilogramů z předchozího závodu na Silverstonu za vítězství, které nám vzali,“ vzpomíná Tomáš Enge na loňský závod. „Měli jsme ale technické problémy s naším vozem, a tak jsme zde neuspěli. Jestliže se teploty budou pohybovat tak vysoko, jako v Navaře, bude to obtížné. V loňském roce to nebylo špatné, ale právě tady jsem si užili s technikou. Doufám, že toto nás zde po nevydařeném španělském závodě nepotká.“

Tým Young Driver AMR tak naposledy v letošní sezóně poslal z dílen v Paderbornu do dějiště závodu své dva kamióny. Do Číny a na jih Ameriky poputují vozy Aston Martin DBR9 včetně náhradních dílů a zázemí týmu lodí v kontejnerech.

Závody šampionátu FIA GT1 World Championship můžete sledovat v přímém přenosu na obrazovkách televizní stanice SPORT 5. V sobotu 16. července od 10:35 hod kvalifikaci a od 16:00 hod kvalifikační závod. V neděli 17. července pak hlavní závod od 14:30 hod.

redakce Ostrava Online

 

 

« zpět do rubriky