Severočeský dakarský speciál narychlo odjel do Maroka

Severočeský dakarský speciál v Maroku
Severočeský dakarský speciál v Maroku
Pátek, 8. 10. 2021, 15:32 - MKR Technology jede bomby! Rychlé rozhodnutí a rychlý přesun do Maroka následoval po testech dakarského kamionu týmu MKR Technology minulý týden v Polsku. Tento pátek proto bude severočeský závodní speciál stát na startu dalšího ročníku Rallye Maroko.

„Na našem hybridním kamionu jsme udělali mnoho úprav především na odpružení. Řešili jsme tlumiče a pérování a vše bylo třeba pořádně vyzkoušet. Testy v Polsku, které jsme minulý týden absolvovali, nám ale ukázaly skvělé výsledky, a tak na místě padlo rozhodnutí odcestovat na tradiční marockou rallye. Gert už prostě chtěl závodit,“ usmál se Mario Kress, hlavní konstruktér severočeského týmu MKR Technology, který připravuje hybridní Renault Trucks pro holandskou stáj Riwald Dakar.

Gert Huzink tak bude jediným pilotem kamionu z Chvalína, který už tento pátek do závodu vyjede. Kamion prošel od lednového Dakaru citelnou proměnou a dostal i zcela nový kabát s převládající zelenou barvou, jež má symbolizovat ekologičtější cestu, kterou se tým Riwald ve spolupráci s Mariem Kressem rozhodl vydat.

V Maroku je tým v kompletním složení už od úterka. Na řadu přišel i nezbytný shakedown a ve čtvrtek technické přejímky. Závod odstartuje v páteční podvečer slavnostním prologem a od soboty do středy 13. října bude následovat pětice etap a rychlostních prověrek, které mají být především velkým testem před lednovým Dakarem.

„Marocká rally má pro nás obrovskou výhodu v tom, že jsme po celou dobu v jednom bivaku a každá etapa startuje prakticky ze stejného místa. Můžeme tak skvěle reagovat na případné vzniklé problémy. Přestože to bylo rychlé rozhodnutí, pro nás velmi účelné. Máme na čem stavět a jsme ve velkém očekávání,“ těší se na závod Mario Kress.

Severočeský dakarský speciál v Maroku
Severočeský dakarský speciál v Maroku
 

« zpět do rubriky