Okruhový šampionát pokračuje v Mostě. BRT nebude chybět

Čtvrtek, 4. 8. 2011, 14:09 - Rychlá kola cestovních vozů i formulí se o víkendu opět roztočí na Autodromu Most. Koná se zde další podnik Mezinárodního mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích, tentokrát i jako součást zóny střední Evropy. Chybět při tom nebude ani Bohemia Racing Team s pilotem Michalem Matějovským a strojem Audi A4 DTM. Po delší pauze zde tým bude pokračovat v honbě za dalšími body do mistrovské klasifikační tabulky.

Pokud se mluví o delší pauze, nejde o nadsázku. Naposledy se totiž závodilo právě v Mostě v první půlce června. Druhá půlka šampionátu bude ovšem poměrně nabitá, už proto, že hned za dva týdny mistrovství pokračuje na Slovakiaringu. "Nyní jsme ale na prahu srpnového mosteckého podniku. V uplynulých týdnech jsme se věnovali pochopitelně hlavně Josefu Královi ve světové sérii GP2 a teď se naše soustředění směřuje zase na domácí půdu. Technika po posledním závodním víkendu prošla klasickou údržbou a připraveni jsme dobře," konstatoval manažer BRT Petr Najman.

I jezdec Michal Matějovský strávil uplynulé dva měsíce klidnou přípravou a netají se tím, že se na nadcházející víkend velice těší. "Samozřejmě jsem si udržoval kondičku a do Mostu se moc těším. Zazávodím si opravdu pořádně, kromě sprintů s Audi jedu i vytrvalostní závod se Seatem. Vozy specifikace DTM mají být ve sprintech dokonce tři, takže nuda hrozit určitě nebude. Ano, čeká se proměnlivé počasí, ale ani s tím nemám problém, na vodě jsem s Audi už jel a nebojím se toho. Každopádně už se nemůžu dočkat, až si zase sednu do kokpitu," řekl před odjezdem do Mostu Michal.

Podle časového harmonogramu víkendu čeká jezdce po pátečních dopoledních volných jízdách oficiální kvalifikace odpoledne ve 13 hodin a 20 minut. První sprint se jede v sobotu dopoledne v 9 hodin a 40 minut a ke druhému závodu se jezdci seřadí na startovní rošt v neděli odpoledne ve 13 hodin a 40 minut.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky