Nutrend Racing vyhrál na Velké ceně Slovenska - Slovakia ringu. Fotogalerie

Středa, 23. 8. 2017, 12:32 - Nutrend Racing má za sebou velké okruhové představení, které se konalo na jevišti slovenského okruhu Slovakia ring, kde se v rámci Velké ceny Slovenska bojovalo i do hodnocení českého okruhového mistrovství. V prototypové divizi 5 se Václav Janík, Tomáš Korený a Jiří Svoboda představili s dvoulitrovými Normami a jejich zájem byl zaměřen na co nejlepší výsledky ve sprintových závodech i vytrvalostním klání endurance.

Posádka Nutrend Racing měla na Slovakia ringu množství plánů, mimo předzávodního testování se tým účastnil dvojice sprintových klání a třešničkou na dortu byl samozřejmě start v hodinovém vytrvalostním závodě. Posádka Tomáš Korený a Václav Janík nejprve sledovala před začátkem závodního víkendu počínání svého týmového kolegy Richarda Meixnera, který si vyzkoušel v rámci testu okruh Slovakia ring nedaleko Bratislavy, aby mohl následně předat dvoumístný speciál Norma M20FC 2017 Honda do ruk dvojice, která tvořila společnou posádku pro vytrvalostní závod na niž čekala kvalifikace: „S Tomášem Koreným jsme letos vymysleli společné starty v endurace a sprintech, kdy se o Normu podělíme během závodního víkendu rovným dílem. Každý jedeme jeden sprintový závod a společně pak tvoříme posádku pro vytrvalost. Snažíme se především o spolupráci, která nás společně posune dál nejen jako jezdce, ale i samotný vůz. Výsledky naší dobré práce jsme proměnili v Tomášův zisk pole position, čímž jsme vykročili tím nejlepším způsobem k dobrému výsledku o tomto víkendu,“ informoval o zdařilém vykročení týmu Nutrend Racing do slovenské Velké ceny Václav Janík.

Těžiště celého víkendu bylo umístěno v sobotním programu, kdy se jel první sprintový závod a zároveň následovala hodinová vytrvalost. V sobotu se tak tým ani jezdci nenudili, když museli zvládnout dvojici náročných závodů. Norma v červenobílém hávu čekala na startovním roštu pro první sprint na Tomáše Koreného. Slovenský okruh sedí Tomášovi náramně, což dokázal svými časy již během kvalifikace a v nastoleném trendu pokračoval i v závodě. Tomáše nerozhodil ani déšť, který ovlivnil závod těsně před jeho startem, takže mechanici museli narychlo přezouvat pneumatiky. Vyrovnanými časy se dokázal prosadit mezi výkonnějšími GT-čky a pro tým vyjel absolutní stříbro, když nestačil jen na prototyp LMP2 Miro Konopky: „Zvládl jsem maximum možného a s výsledkem jsem velmi spokojen. Vůz fungoval perfektně, po čas celého závodu jsem si hlídal svoji pozici. Zvládl jsem i přechod na mokré obutí, když se těsně před závodem rozpršelo. Víkend jsme začali velmi dobře, doufám že se nám podaří navázat i ve vytrvalosti,“ radoval se z dosaženého úspěchu Tomáš Korený.

Přípitek šampaňského na oslavu úspěchu Nutrend Racing, ale musel ještě notnou chvíli počkat. Své soustředění totiž tým upnul na start vytrvalostního závodu, jenž byl už před svým zahájením velmi dramatický, opět díky počasí. Déšť-nedéšť dělal vrásky nejen závodním technikům, ale především jezdcům. První důležitý krok se týmu povedl při volbě správného obutí pro Normu. Závod byl nakonec odjet za proměnlivých podmínek a jezdcům Nutrend Racing tato situace vyhovovala. Závod výborně rozjel Tomáš Korený a jeho dobrý vstup do závodu zužitkoval i Václav Janík, který dovezl Normu do cíle na absolutním prvním místě! Posádka Tomáš Korený – Václav Janík si tak připsala další skvělý výsledek pro Nutrend Racing z okruhových klání: „Mám obrovskou radost z dnešního výsledku. Závod nebyl vůbec jednoduchý, ale tým i vůz fungovali skvěle. Podařilo se nám správně zvolit pneumatiky a Tomáš výborně rozjel závod. Po povedené výměně jezdců se mi podařilo kontrolovat naši pozici, a tak jsme si mohli dojet pro absolutní prvenství. Chtěl bych poděkovat týmu za skvěle odvedenou práci, odměnou nám je toto vítězství,“ zářil po vítězném závodě Václav Janík. Václav se navíc mohl těšit ještě na další program závodního víkendu – druhý sprintový závod.

Do závěrečného klání vstoupil i Jiří Svoboda, který si opět protrpěl závodní víkend kvůli nefunkční technice, když ho do prvního závodu nepustila porucha motoru. V neděli se ovšem dokázal s opraveným vozem kvalifikovat a v závodě nechyběl. Mohl se tak společně s Václavem Janíkem utkat proti soupeřům v závodě na 10 kol. Start ze druhé řady startovního roštu pro Václava Janíka znamenal vstup do závodu na předních pozicích. Norma Nutrend Racing se vyjímala mezi sportovními vozy Gran Turismo, leč výkonová převaha těchto vozů nedovolila v nedělním závodě lepší výsledek než 6. místo absolutně. Václav Janík, ale dokázal navázat na výkon Tomáše Koreného ze sobotního prvního závodu, když v rámci hodnocení divize 5 získal stříbro, za LMP2 slovenského týmu ARC Bratislava.

„Samé superlativy, nemůžu to říci jinak. Tým, vůz i můj jezdecký kolega fungovali parádně celý víkend. Opět jsme se kus posunuli v našem okruhovém účinkování. S Normou je opravdu radost závodit a když se nám podaří takový výsledek, jako v sobotní vytrvalosti, není nač si stěžovat. Máme absolutní vítězství v těžkých proměnlivých podmínkách vytrvalostního závodu a v obou sprintech jsme zajeli maximum možného. Ze Slovakia ringu odjíždíme opravdu spokojeni,“ završil účinkování Nutrend Racing na slovenské Velké ceně Václav Janík. Tým se s okruhovým programem ještě neloučí, čeká na něho totiž ještě Podzimní cena na Masarykově okruhu v Brně na začátku září. Ve stejném termínu navíc bude Nutrend Racing k vidění na závodě českého mistrovství v závodech do vrchu na domácím Ecce Homo. 

Pavlína Janíková

 

« zpět do rubriky