Mistrovství světa v cross country rally – Rallye du Maroc: Martin Prokop je po první etapě sedmý. Fotogalerie

Sobota, 7. 10. 2017, 9:10 - Mistrovství světa v cross country rally pokračuje tento víkend svým předposledním podnikem v Maroku a kromě posádky Prokop – Tománek českého týmu MP Sports tuto soutěž pojímá jako ostrou přípravu na Dakar 2018 mnoho dalších předních závodníků. Na startu se tak seřadili na příklad Loeb, Al Attiyah, Sainz, Hirvonen a další adepti na přední příčky celkového pořadí slavné jihoamerické soutěže.

Dojmy po čtvrtečním prologu a páteční první 367 kilometrů dlouhé etapě popisuje pilot „Shreka“ Fordu Raptor F-150 Martin Prokop: „Včera na prologu jsme seděli v závodním autě poprvé od srpna, kdy jsme závodili v Maďarsku.

Na prologu to bylo dost znát a tak jsme se na něm moc dobře nesvezli. Chtěli jsme si to tedy vynahradit dnes. Hned od startu bylo jasné, že hlavní roli bude hrát prach.

Po chvíli jsme se dostali do předjížděcího kolotoče a střídali jsme se podle toho, jak kdo minul správný kurz a musel se vracet zpátky na trať.

Postupně se nám dařilo prokousávat se dopředu, a když jsme předjeli na dlouhou dobu posledního možného soupeře (v tu chvíli byl před námi pouze Loeb a to hodně minut daleko) tak jsme se radovali, že budeme chvíli vidět na trať a můžeme konečně začít jet. To ale trvalo jen cca 1 km. Najednou se před námi objevila Toyota Arona Domzali zapíchnutá v puklině v zemi a spolujezdec mával lanem. Chvíli jsem přemýšlel, jestli dělat jako by nic a jet dál nebo být za dobráka, zastavit a nechat se zase všema předjet. Zastavil jsem, jsem přeci slušnej kluk ;) Auto jsme vytáhli, ale zařadili jsme se zase na chvost vláčku.

Trať potom hodně zrychlila a předjíždění se dost zkomplikovalo, protože přiblížit se někomu na sentinel v rychlosti kolem 160 km/h není ve stěně prachu nic příjemného, trvalo to dalších 300 km až do cíle. Takže dneska plné plíce prachu, ale jeden dobrý skutek potěší.“

V sobotní druhé etapě je na závodníky připraveno 354 kilometrů měřeného úseku.

Průběžné pořadí Rallye du Maroc 2017 kategorie automobilů po 1. etapě: 1. S. LOEB (FRA) PEUGEOT 3:52:48 2. N. AL ATTIYAH (QAT) TOYOTA +00:11:51 3. J. PRZYGONSKI (POL) MINI +00:12:31 . . 7. M. PROKOP (CZE) / J. TOMÁNEK (CZE) FORD +00:22:40

Další etapa: Sobota 7. 10. Stage 2 Měřený úsek 354 km 

redakce Ostrava Online

 

 
 

« zpět do rubriky