Martin Kolomý si připisuje třetí etapové vítězství a je zpátky na pódiu

TATRA BUGGYRA RACING on SILKWAY 2017 - Stage 11 - KOLOMY 1st!

Středa, 19. 7. 2017, 21:26 -

Pilot týmu TATRA Buggyra Racing Martin Kolomý dokončil jedenáctou etapu Silk Way Rally v nejrychlejším čase a přípsal si tak na své konto už třetí etapové vítězstí. V průběžném hodnocení předskočil Rusa Mardeeva a je opět na třetí pozici.

Dnes měla být dle původních plánů organizátorů na pořadu dne etapa s nejdelší rychlostní vložkou celého závodu, rozdělenou na dva úseky. První z nich, vedoucí přes místní rezervaci, ovšem musel být z důvodu nedostatečných povolení zrušen, a tak se jezdci vydali pouze do druhé části s délkou 237 kilometrů. Nejlépe se s nástrahami tratě popasoval Martin Kolomý, který dojel v nejrychlejším čase a připsal si tak při své premiérové účasti na Silk Way Rally již třetí etapové vítězství. „Znovu krásná etapa, ideální pro TATRU, takže jsme letěli. Jen však do té doby, než jsme dojeli Číňana LIU Yangui, který nás nechtěl pustit a strašně dlouho nám prášil. Nedalo se skoro vůbec jet. V cíli jsem mu byl potom přátelsky domluvit, tak doufám že to pochopil,“ popisoval v cíli mírně rozhořčený, nicméně spokojený Martin Kolomý, který má společně s Rusem Sotnikovem na svém kontě nejvíce vítězných etap. „Původně jsme plánovali dojet někde kolem třetího místa, abychom zítra do těch náročných dun startovali za někým, ale tak co, trasu budeme určovat my,“ narážel Kolomý na to, že do zítřejší etapy bude startoval jako první, což už se mu jednou stalo osudným v páté etapě, když zapadl v jednom z kazašských močálů.

Zítra už na jezdce čeká opravdové písečné dobrodružství. Celkem 250 kilometrů dlouhý měřený úsek včetně opravdu velkých dun s finišem ve městě Alashan Youqi. Úspěch bude záviset na kombinaci brilantní jezdecké techniky a bezchybné navigaci.

Výsledky 11. etapy:

1.            KOLOMY              TATRA                  2:29:28

2.            Shibalov              Kamaz                  +0:49

3.            Sotnikov              Kamaz                  +1:07

4.            Mardeev              Kamaz                  +3:38

5.            Nikolaev              Kamaz                  +3:40

Výsledky po 11. etapě:

1.            Sotnikov              Kamaz                  33:58:25

2.            Shibalov              Kamaz                  +14:54

3.            KOLOMY              TATRA                  +29:48

4.            Mardeev              Kamaz                  +31:59

5.            Ardavicus            Iveco                    +01:54:59

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky