Martin Kolomý prolétl etapu na třetím místě a celkově už je sedmý

Sobota, 20. 1. 2018, 11:14 -

Předposlední etapa byla pohřebištěm pro techniku mnoha favoritů. Pilot týmu Tatra Buggyra Racing Martin Kolomý se s tím dokázal popasovat a dojel na třetí pozici. Oba piloti týmu TATRA Buggyra Racing se v průběžném hodnocení probojovali do top 10.

Zrádnou třináctou etapu dokázal Martin Kolomý proletět na třetím místě a posunul se tak v průběžném pořadí už na sedmou příčku. „Byla to náročná etapa, v první půli strašná rozbíječka. Museli jsme to „prodat“, protože jsem viděl, že navigátor muchlá roadbook, že ho nemůže chvílema ani najít, tak jsem říkal, že to nemá cenu. Měli jsme dost velkou ztrátu na to, abychom tam rozbili auto, tak jsem zvolnil. Druhá půle už se mi zase líbila, byla ve stylu WRC, akorát ten závěr udělali tak úzkej, že jsem měl strach abych neudělal gumu, protože jsme začali dotahovat všechny osobáky. Hrozně se prášilo, dokonce jsme vyletěli i mimo trať. Přišla levá, zaprášilo se, tak sem jim tam udělal trochu průsek, ale autu nic není. Trochu jsme si zaskákali, vrátili se na trať. Když jsem viděl, jaká je tam úmrtnost techniky po trati, tak výsledky na konci budou určitě zajímavý,“ hodnotil předposlední etapu Kolomý. Ta byla také konečná i pro prvního muže průběžného pořadí argentince Villagru.

Pro navigátora Rostislava Plného to byla jedna z nejhorších speciálek v životě. „Nepamatuju si, že bych někdy jel náročnější úsek, než byl ten první. Opravdu to bylo rozbitý, rozskákaný. Byl tam písek, fešfeš, prostě bylo to náročných 120 kilometrů,“ komentoval úvodní část etapy Rostislav Plný. „Druhou půlku se pak jen prášilo, jeli jsme za autem asi třicet-čtyřicet kilometrů, nechtělo nás pustit, tak jsme se potřebovali na něj co nejvíc nalepit abychom je pak předjeli, přehlédli jsme zatáčku, která nebyla vidět a vyletěli jsme ven. Naštěstí tam nic nebylo, vrátili jsme se zpátky na cestu a pokračovali dál,“ dodal ke druhé části Plný.

Dakarský nováček Martin Šoltys se v průběžném pořadí vyhoupl už na deváté místo! „Je to skvělý.  Mým cílem bylo především ve zdraví dojet až do Córdoby. A to, že mám šanci dojet v první desítce? To by byl takový malý zázrak,“ řekl Šoltys.

Výsledky 13. etapy:

1. Nikolaev                                       KAMAZ                7:02:36

2. Mardeev                                       KAMAZ                +00:50

3. KOLOMÝ                                       TATRA                 +06:06

4. Viazovich                                       MAZ                    +27:45

5. Sotnikov                                        KAMAZ                +32:54                                      

?. ŠOLTYS                                           TATRA                 +?

Průběžné hodnocení po 13. etapě.

1. Nikolaev                                        KAMAZ                53:13:33

2. Viazovich                                       MAZ                   +3:53:39

3. Mardeev                                         KAMAZ                +5:21:05

4. Ardavichus                                     IVECO                  +6:36:37

5. Sugawara                                        HINO                   +7:59:48

7. KOLOMÝ                                        TATRA                   +9:01:18

9. ŠOLTYS                                           TATRA                 +21:44:54

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky