Lamborghini ST: Gravity-Charouz Racing zazářil i v Ardenách

Neděle, 31. 7. 2011, 19:43 - Po úspěšném vystoupení na francouzské dráze Paul Ricard se Gravity-Charouz Racingu dařilo i v dalším pokračování seriálu Blancpain Lamborghini Super Trofeo, které se tentokrát uskutečnilo na okruhu Spa-Francorchamps. V Belgii si český tým dojel pro dva triumfy a jedno druhé místo. Gravity-Charouz Racing se zásluhou těchto výsledků vyhoupl na druhé místo v hodnocení týmů.

Ve voze se startovním číslem 77 v Belgii startovala osvědčená rakousko-slovenská posádka Gerhard Tweraser a Filip Sládečka. Obhájci dvou vítězství z Francie obsadili v kvalifikaci páté místo, čímž si zajistili nadějnou výchozí pozici do prvního závodu. V něm oba jezdci Gravity-Charouz Racingu předvedli perfektní výkon, po kterém si dojeli pro výborné druhé místo. Gerhard Tweraser s Filipem Sládečkou bojovali o nejvyšší příčky i ve druhém závodě, v jejich cestě za dalším pódiovým umístěním je však zastavila proražená pneumatika. Smůlu si mladí závodníci vybrali i v neděli, když dostali trest za nedodržení časového limitu při zastávce v boxech. Penalizace je posléze srazila z druhého místa na konečnou čtvrtou pozici. „V prvním závodě nám všechno vyšlo na jedničku a dojeli jsme druzí, takže super. V následujících jízdách už to tak dobré nebylo, když nás nejprve postihl problém s pneumatikou a v závěrečném závodě jsme udělali chybu při střídání. Prostě smůla,“ zhodnotil závody Filip Sládečka.

Do černého Lamborghini Gallardo ST s číslem 88 ve Spa-Francorchamps usedli Petr Charouz a Jan Šťovíček. Čeští závodníci zahájili závodní víkend 12. umístěním ve volném tréninku a devátou příčkou ve čtvrteční kvalifikaci. V prvním závodě se za volantem lamborghini objevil pouze Petr Charouz a ten si po vyrovnané jízdě dojel pro velice slušnou šestou příčku. Stejného výsledku pražský rodák docílil i ve druhém pátečním závodě, ve kterém již závodil po boku Jana Šťovíčka. Se slavnou belgickou tratí se pak Petr Charouz a Jan Šťovíček rozloučili osmým místem v sobotním závodě. „Závody ve Spa s lamborghini jsem pojal zejména jako přípravu na 24hodinový závod, kterého jsem se zde zúčastnil v rámci jednoho víkendu. S výsledky, kterých jsme tady s Petrem dosáhli, jsem spokojen. Zejména Petr jel velmi dobře,“ řekl v cíli třetího závodu Jan Šťovíček. „Spa-Francorchamps je nejtěžší trať, na které jsem kdy závodil a jsem moc rád, že jsem dostal další příležitost se tady svézt. Právě skončené závody bych hodnotil kladně, postupně jsem zrychloval a připsali jsme si i slušnou porci bodů,“ doplnil svého kolegu Petr Charouz.

Nejradostněji belgické Spa-Francorchamps opouštěli Erik Janiš s Jakubem Knollem, kteří si na svoje konto připsali dvě vítězství. V první páteční jízdě se však ještě stupňů vítězů nedočkali, jelikož je potkal defekt pneumatiky, který znamenal osmé místo v cíli. O poznání lépe probíhal pro české piloty druhý závod, ve kterém v úvodu skvěle zaúřadoval Erik Janiš, jenž po startu z osmého místa předával svůj vůz na první pozici. Jakub Knoll se posléze vyvaroval jakýchkoliv chyb a proťal pomyslnou cílovou pásku jako první. Obdobný scénář se opakoval i v sobotu. Z pole position startující Erik Janiš si na mokré dráze rychle vybudoval náskok, který poté Jakub Knoll udržel až do cíle. „Můj návrat do seriálu Lamborghini ST byl opravdu úspěšný. V prvním závodě jsme sice měli smůlu s defektem kola, ale poté už to bylo mnohem lepší, když jsme získali dvě vítězství. Snažil jsem se pokaždé vydobýt co nejlepší pozici pro mého kolegu, což se mi povedlo. Jakub jak ve druhém, tak ve třetím závodě odvedl dobrou práci a dovezl vůz do cíle na první pozici. Moc rád bych poděkoval týmu, který připravil výborné auto a také mému bratrovi Jarkovi, jenž se na těchto výsledcích podílel jakožto koordinátor týmu,“ řekl ve Spa-Francorchamps Erik Janiš. „Výsledky snad ani nemohly být lepší. Hlavní podíl na nich má můj spolujezdec Erik, jenž ve Spa předváděl naprosto neuvěřitelné výkony. Také bych chtěl poděkovat všem členům týmu Gravity-Charouz Racing za bezvadnou přípravu auta,“ dodal Jakub Knoll.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky