Kvalifikace v Mostě. BRT a Michal Matějovský jsou tam, kde chtěli být

Pátek, 5. 8. 2011, 16:01 - Páteční kvalifikace v Mostě se jela ještě za sucha, ale hned po ní se spustil drobný déšť. Naznačilo to i trend počasí pro celý víkend. Michal Matějovský s vozem Audi A4 DTM zajel druhý nejrychlejší čas za Tomášem Kostkou na Mercedesu DTM mladší evoluce. Dopoledne absolvoval ještě dvě volné jízdy, které ale byly komplikovány velkým provozem. Výsledkem je každopádně první řada na startovním roštu pro první mistrovský sprint, který se jede v sobotu po ránu.

"Po dlouhé době jsem se zase pořádně svezl a užil jsem si to," řekl královéhradecký jezdec po měřeném tréninku. Mostecký podnik se jede jako zónové mistrovství střední Evropy a kromě toho jsou v programu zařazeny i doprovodné závody několika dalších seriálů včetně německých historiků. "Je fakt, že v dopoledních volných jízdách to za moc nestálo a víc, než na jízdu, jsme se musel soustředit na objíždění pomalejších aut. Chvílemi to bylo skoro nebezpečné a jednou jsem měl dokonce hodně namále," připustil s úsměvem Michal.

V měřeném tréninku už k žádnému incidentu nedošlo a Michal si druhou pozici na startu zajistil časem lehce přes minutu a 33 sekund. "Při tom provozu na dráze to bylo maximum možného. Z vyhodnocení dat víme, že se Michal postupně posunuje, očekávané nejlepší časy zajel i na použitých pneumatikách. Jsme přesně tam, kde bychom měli být. Hlavním faktorem víkendu bude jednoznačně proměnlivé počasí a od něj se bude odvíjet všechno další," dodal manažer BRT Petr Najman.

redakce Ostrava Online

 

 

 

 

« zpět do rubriky