Josef Král zažívá nejhorší víkend

Sobota, 9. 7. 2011, 19:36 - Velká Británie zůstala věrná své pověsti s ohledem na počasí a pilotům před startem hlavního závodu na okruhu Silverstone připravila výzvu: několik minut před rozjezdem do zaváděcího kola totiž začalo hustě pršet. Start byl kvůli tomu odložen o deset minut a ředitelství závodu se nakonec z bezpečnostních důvodů rozhodlo pro start za safety carem. Tři kola závodníci kroužili za zpomalovacím vozem a po startu si začal Jules Bianchi budovat náskok. Před sérií povinných zastávek v boxech měl náskok už sedmi sekund. Jelikož trať rychle osychala, byly to zastávky, během kterých se přezouvalo na bezdrážkové pneumatiky do sucha. Bianchi byl jedním z posledních, kteří v boxech zastavili, takže po zastávce se odehrál napínavý souboj mezi ním a Christianem Vietorisem. Byl to právě souboj mezi těmito dvěma, který závod obohatil. V cíli byl ale první Bianchi, který si tak připsal letošní premiérové vítězství ve formuli GP2.

Český pilot Josef Král, který do závodu startoval z 22. místa, měl jiné zkušenosti. Od startu až do cíle se totiž trápil.

„Upřímně se asi jedná o nejhorší závodní víkend v Josefově kariéře,“ uznal jezdcův manažer Petr Najman. „Nevyšlo nám dnes vůbec nic: nešlo to na vodě, nevyšla nám strategie – pitstop totiž přišel příliš pozdě, a nešlo to ani ve druhé části závodu na suché trati. Tým nyní analyzuje data, aby pochopil příčinu, a všechny nás dnes nejspíš čeká velmi dlouhý večer.“

„Nemá cenu chodit kolem horké kaše: tohle není výsledek, o který bychom stáli, takže nás teď čeká spousta práce, abychom se odrazili ode dna. Rozhodně se nevzdáváme,“ řekl po závodě Josef Král.

Záznam jinak velmi atraktivního hlavního sobotního závodu vysílá televizní stanice NOVA Sport v sobotu ve 22:10 a ještě jednou v neděli v 9:10 před startem krátkého závodu, který je přenášen živě od 10:30. Opakování druhého závodu je naplánováno ještě na ten den večer od 20:00.