Josef Král skončil v neděli poslední

Pondělí, 11. 7. 2011, 7:41 - Krátký nedělní závod formule GP2 na britském Silverstonu přinesl napínavou bitvu nejen o celkové vítězství, ale stupně vítězů obecně. Hvězdou závodu nejspíš bude jeho vítěz Romain Grosjean (DAMS), který po startu z pátého místa získal dvě pozice předjetím Sama Birda a zaváháním Stefana Coletiho.

Po patnácti kolech se Grosjeanovi podařilo překonat nejbližšího soupeře v boji o titul, Nizozemce Gieda van der Gardeho, a o kolo později do té doby vedoucího muže závodu Daniela Close.

Od této chvíle si Romain Grosjean už jenom budoval náskok, ale za ním se nadále bojovalo. Daniel Clos se ubránil nakonec třetímu van der Gardemu a Marcus Ericsson čistě předjel týmového kolegu Sama Birda, čímž získal čtvrté místo.

Český závodník Josef Král s ohledem na výsledky sobotního závodu startoval 23. Ale žádné dramatické zlepšení neděle nepřinesla. Král dobře odstartoval a získal 17. místo, ale v cíli byl klasifikován jako dvacátý.

„Asi se nedalo doufat v nějaký zázrak a výsledek to dokládá,“ řekl Josef Král. „Dobře jsem odstartoval, ale pak jsem se propadal v pořadí dolů. Využili jsme dnešního závodu k přípravě na ty další. Trochu jsme upravili nastavení auta, vyzkoušeli nový typ brzd a provedli také další změny. Pevně doufám, že se to pozitivně projeví během dalšího závodního víkendu v Německu.“

Dalším dějstvím šampionátu GP2 je za dva týdny německý Nürburgring.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky