Josef Král se stále zlepšuje a na Hungaroringu dojel devátý

Sobota, 30. 7. 2011, 20:56 - Pilot týmu Arden Josef Král potvrdil svou rychlost z úvodu víkendu a v hlavním závodě formule GP2 na maďarském Hungaroringu si dojel pro umístění v nejlepší desítce. Závod se odvíjel ve svižném tempu na hodně klikaté a na předjíždění náročné trati. Král dobře odstartoval, ale při tlačenicích v zájmu nepoškodit auto klesl v pořadí.

Povedla se i povinná zastávka v boxech. Král dokázal držet tempo se soupeři. V napínavé bitvě mnohačetné skupiny předjel Fabia Leimera a v posledním kole překonal Daniho Close z týmu Racing Engineering v několik kol trvajícím souboji, čímž se dostal na konečné deváté místo, jen těsně za umístěním zajišťujícím pole position pro nedělní dopolední sprint.

„Ačkoli jsme zůstali těsně před bodovými branami, mám z výsledku radost, a ještě větší z našeho výkonu,“ líčil v cíli Josef Král. „První kola po startu a po zastávce v boxech byla náročnější, ale auto si vždy sedlo a jelo se mi nádherně, což mi umožnilo jet naplno a také uspět v mém pokusu o předjetí Close. Naše časy byly srovnatelné se špičkou, což dokládá pořádný kus poctivě odvedené práce. Samozřejmě, uteklo nám pole position pro nedělní sprint, ale i tak není k bodům daleko a naše nedělní závody bývají zpravidla o něco silnější. Určitě se o body popereme.“

Páté letošní vítězství pro sebe získal Francouz Romain Grosjean, který profitoval z penalizace pro lídra závodu Marcuse Ericssona. Toho mechanici vypustili během zastávky v boxech do cesty soupeře a Ericsson v důsledku penalizace v závěru závodu přišel o vedení. Do cíle tak dojel až pátý za Giedem van der Gardem, třetím Luizem Raziou a druhým Charlesem Picem.

Závod nedělního krátkého závodu, do kterého odstartuje z pole position Christian Vietoris a Josef Král z devátého místa, nabídne televizní stanice NOVA Sport v neděli v 10:30.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky