Josef Král odstartuje na Hungaroringu z dvanáctého místa

Pátek, 29. 7. 2011, 19:09 - Bezprostřední dojmy ze závodů na německém Nürburgringu ještě zcela nedozněly, a už se naplno jede na Hungaroringu v rámci Velké ceny Maďarska. V pátek se tradičně jely půlhodinový trénink a kvalifikace na hlavní sobotní závod formule GP2. V tréninku zajel Josef Král pro tým Arden patnáctý nejlepší čas. Příslibem ale byly hlavně časy dosažené v jednotlivých částech trati, ačkoli se je nepodařilo poskládat dohromady během jediného měřeného pokusu. Navíc, v tréninku jde spíše o přípravu než o výsledek. Ten je důležitý až v kvalifikaci.

V ní se ve srovnání s některými předchozími závody dařilo. Na první sadě nových pneumatik zajel Král osmý nejlepší čas, což je v nabité konkurenci GP2 výborný výsledek.

„Navzdory tomu jsem trochu zklamán tím, že se mi nepodařilo udržet pneumatiky v nejlepší kondici v závěrečné třetině trati, protože to by byl čas ještě lepší,“ řekl po kvalifikaci Josef Král.

Pro jízdy na druhé sadě gum provedl Král se svými inženýry drobné změny v nastavení auta.

„Byl to bohužel krok nesprávným směrem. Nebyl jsem rychlejší, zatímco někteří jiní závodníci ano, čímž jsem spadl na konečné dvanácté místo. Nejsem ale zklamán, tím spíš, že k prominentní nejlepší osmičce to není daleko a ve srovnání s předchozími závody je to rozhodně pozice, se kterou se dá něco dělat. Teď se jen připravit na zítřek, což v některých ohledech může být loterií, jako je například správně předpovědět počasí. Ale povede-li se to, šance na dobrý výsledek není malá.“

O úrovni celého startovního pole vypovídají samotné kvalifikační výsledky. Do jedné sekundy se vešla hned dvacítka jezdců a být Král o pouhé dvě desetinky sekundy rychlejší, stojí na startu ve druhé řadě.

„Ano, cíl a potenciál byly vyšší, ale i tak je to slušný odraz ode dna a vstup do víkendu je to optimistický,“ řekl Králův manažer Petr Najman. „K nejlepší osmičce není daleko, dosáhnout jí pak může mít výrazný vliv na pořadí na startu nedělního sprintu.“

Kvalifikaci vyhrál Luiz Razia pro tým AirAsia před Lucou Filippim (Coloni) a Marcusem Ericssonem (iSport). Králův týmový kolega Jolyon Palmer startuje 21.

Závod nabídne televizní stanice NOVA Sport v sobotu v 18:30.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky