Jana Charouze a Gravity-Charouz Racing čeká maďarský Hungaroring

Pátek, 1. 7. 2011, 11:59 - Jana Charouze a Brendona Hartleye čeká o nadcházejícím prvním červencovém víkendu maďarský okruh Hungaroring. Po nevydařeném německém podniku se všichni členové týmu Gravity-Charouz Racing soustředí na šestý podnik Světové série Renault.

Před letní sedmitýdenní přestávkou čeká na jezdce Světové série Renault šestý podnik na okruhu Hungaroring, který vznikl v roce 1986 speciálně pro formuli 1, která tehdy poprvé zavítala do východní Evropy. Technický okruh o délce necelých čtyř kilometrů a čtyř set metrů jezdci přirovnávají k trati v monackých ulicích, na které se stejně obtížně předjíždí, jako v Maďarsku.

Jan Charouz vyšel z předchozího podniku na německém Nürburgringu bodově naprázdno, proto český jezdec nastoupí v Maďarsku s ještě větší motivací prosadit se na bodované pozice. Brendon Hartley zajel v sobotním závodě nejrychlejší kolo závodu, v neděli pak skončil sedmý.

V loňském roce se oběma pilotům týmu Gravity-Charouz Racing v Maďarsku dařilo. Jan Charouz zajel v sobotním závodě svůj nejlepší výsledek sezóny, což bylo sedmé místo. Brendon Hartley skončil jen těsně pod stupni vítězů, tedy čtvrtý.

Na Nürburgringu provázelo účastníky Světové série Renault chladné a deštivé počasí. To by se mělo maďarskému víkendu vyhnout. Teplota v okolí Budapešti by se měla pohybovat okolo dvaceti stupňů Celsia.

Jan Charouz: „Na Hungaroringu jsem závodil v loňském roce při Světové sérii Renault poprvé. Je to pěkná trať, na které však není moc příležitostí k předjíždění. Z tohoto hlediska bude velice důležitá kvalifikace, na kterou se musíme maximálně soustředit. Postavení na startovním roštu bude rozhodující. Po bodové nule z Německa udělám maximum pro získání bodů z obou závodních jízd. Už se na Hungaroring těším.“

Brendon Hartley: „Na následující víkend se opravdu těším. I když bylo naše tempo na Nürburgringu opravdu dobré, nedosáhli jsme výsledku, který bychom si přáli. Jsem si jistý, že v Maďarsku můžeme bojovat o stupně vítězů.“

Všechny závody World Series by Renault 2011 můžete sledovat v přímých přenosech na televizní stanici Eurosport. První závod startuje na okruhu Hungaroring v sobotu 2. července ve 13:00 hodin (Eurosport), druhý pak v neděli 3. července ve stejný čas na Eurosport 2.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky