Jan Sejkora se stal vicemistrem Evropy

Středa, 16. 8. 2017, 9:42 - Během posledního červencového víkendu se v italském městečku Viu uskutečnil již 35. ročník závodů Mistrovství Evropy ve sjezdu minikár. Českou republiku se v barvách ÚAMK – AMK SBS Racing LIBEREC vydali reprezentovat Jan Sejkora junior (kategorie C3), otec a syn Jan a Jakub Sejkorovi, Milan Holubec, Martin Flanderka (C4) a posádka Marián/Marián(C6) a v barvách ÚAMK-AMK Škoda Mladá Boleslav Jiří Janovský, Michal Janovský (C4) a posádka Bufák/Musal (C6).

Naprosto špičkovou závodní trať, která patří k nejtechničtějším v Evropě, připravilo na 200 pořadatelů. Bohužel, celý závod ovlivňovalo měnící se počasí-od suché tratě až průtrž mračen a spousta vody na závodní dráze. Při hodnocení dvou ze tří jízd do celkového pořadí to nebylo vůbec jednoduché.

V kategorii C3 (14-17 let) si velmi dobře počínal Jan Sejkora junior, který obsadil 6. místo z 26 jezdců. Neměl to vůbec lehké, protože letos postoupil do vyšší věkové kategorie. Ani jeho druhá závodní jízda, kde zajel druhý čas (a nejlepší mezičas v jízdě), mu nepomohla na stupně vítězů. Vůbec se mu nepovedla první závodní jízda a bohužel, kdy vše mohl napravit ve třetí jízdě, strhl se prudký déšť a to byl konec nadějím na lepší umístění.

V nejsilněji obsazené kategorii C4 (56 jezdců) se nejlépe umístil Jan Sejkora, který si z Itálie odváží titul vicemistra Evropy. Mohlo to být o kousek lepší, ale již zmíněné počasí nedovolilo získat 15. evropský titul.

Umístění dalších českých závodníků v C4:

  • Milan Holubec - 14. místo. Jako vždy, jistota první stránky ve výsledovce.
  • Jakub Sejkora - 17. místo. Zcela nový stroj, sedmý čas v tréninku, ale chyba v první závodní jízdě a konec nadějí na lepší umístění.
  • Martin Flanderka - 32. místo. Patří do první patnáctky, ale to počasí …….
  • Michal Janovský - 46.místo. Tak to dopadne, když se nepovede suchá jízda.
  • Jiří Janovský - po havárii v 1. závodní jízdě neklasifikován. Na vodě to prostě klouže a opravit to na místě nešlo.

V bobech – kategorie C6 (27 strojů) - se na 15. místě umístili otec a syn Mariánovi a po havárii ve druhé závodní jízdě bohužel nebyli neklasifikovaní Bufák/Musal.

Další důležitý závod, který české minikáristy čeká, je další kolo Evropského poháru v německém Glasbachu, na trati vyhlášeného závodu aut do vrchu. Na stejné trati se také pojede závod Mistrovství Evropy za dva roky a měl by to být historicky nejdelší sjezd v rámci závodů ME – celých 5 km. Bude velmi zajímavé sledovat, jak si naši jezdci v tomto „tréninku“ budou počínat.

ÚAMK

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky