Jan Charouz absolvoval volný trénink v Le Mans

Čtvrtek, 9. 6. 2011, 10:05 - Čtyřiadvacetihodinový závod v Le Mans odstartoval ve středu volným tréninkem. Jediným Čechem ve startovním poli nejslavnějšího vytrvalostního závodu je letos Jan Charouz hájící barvy týmu OAK Racing. Program na okruhu La Sarthe, kde se o víkendu uskuteční závod 24h Le Mans 2011, odstartoval ve středu 8. června čtyřhodinovým volným tréninkem. Na třináctikilometrovou trať vyjel také prototyp kategorie LPM2 týmu OAK Racing, v jehož posádce figuruje jméno Jana Charouze.

Jan Charouz je v Le Mans již od neděle, kdy absolvoval přejímky. „Tento závod je velkolepý, a tak jsme technické a administrativní přejímky měli již uplynulou neděli přímo v centru Le Mans. Od té doby tu také jsem. Absolvoval jsem již pár interview a autogramiádu. V pondělí jsme měli sezení v týmu s ostatními jezdci, v úterý pak týmovou poradu a dnes jsme začali konečně jezdit,“ uvedl Jan Charouz ke svému dosavadnímu programu.

Ve středu 8. června v 16 hodin se roztočila kola všech šestapadesáti závodních vozů, které absolvovaly čtyřhodinový volný trénink. Oficiální testovací a náhradní jezdec týmu Lotus Renault GP usedl do prototypu Pescarolo-Judd BMW před půl šestou, kdy si po roce začal znovu zvykat na legendární trať a vylepšený prototyp francouzské stáje OAK Racing.

Posádka ve složení Nicolas de Crem, Shinji Nakano, Jan Charouz zajela ve volném tréninku v kategorii LMP2 čtvrtý nejrychlejší čas, se kterým se zařadila na osmnáctou pozici absolutně. Ztráta černo-růžového prototypu na první místo v kategorii činí 1,8 vteřiny.

„Jsme silná posádka a jistě všichni míříme na pozice nejvyšší. Čtvrtý čas není pro začátek špatný, byl to však pouze volný trénink. Kvalifikace začíná již dnes v noci. Pak tu jsou ale ještě další dvě. Jsem rád, že jsem opět v Le Mans a to popáté v řadě. Okruh i atmosféra je tu prostě výjimečná,“ uvedl po tréninku Charouz.

První dvouhodinová kvalifikace startuje v Le Mans již dnes ve 22:00 hod. V přímém přenosu ji vysílá stanice Eurosport.

media.bpa.cz

« zpět do rubriky