Hartley získal pro Gravity-Charouz Racing v sobotu body za osmé místo

Neděle, 3. 7. 2011, 8:47 - Jezdci týmu Gravity-Charouz Racing bojovali v desáté jízdě Světové série Renault v sobotním závodě maďarského víkendu o umístění v první desítce. I když Brendon Hartley projel cílem jako třetí, penalizace jej sesadila na konečné osmé místo.

Sobotní program Světové série Renault na maďarském okruhu Hungaroring odstartovala v devět hodin ráno kvalifikace Formule Renault 3.5. V ní si velmi dobře vedli jezdci česko-lucemburské stáje Gravity-Charouz Racing. Brendon Hartley obsadil čtvrté místo, Jan Charouz skončil desátý. Oba černo-zlaté monoposty v první desítce dávaly před desátým závodem velké naděje na bodový příděl do hodnocení týmů.

Maďarský závod byl odstartován ve třináct hodin po dešťové přeháňce, která zanechala místy vlhkou trať. Celé startovní pole však vsadilo na slicky. Brendon Hartley předvedl velmi dobrý start, když se posunul na třetí místo, které v úvodu závodu uhájil. Po deseti okruzích se sjela skupinka bojující o druhou pozici: Daniel Move, Brendon Hartley, Alexander Rossi. Hartley se dostal před Moveho, o kterého si však utrhl přední levou část přítlačného křídla. Ta nevydržela až do cíle a Hartley musel kvůli nedostatečnému přítlaku zpomalit. Před něj se tak dostal Rossi. Hartley sice projel cílem jako třetí, ale sportovní komisaři rozhodli o desetivteřinové penalizaci, která Novozélanďana sesadila na osmé místo.

Jan Charouz odstartoval bravurně, když se z desáté startovní pozice probojoval a na místo osmé. V nájezdu do první zatáčky druhého kola však český jezdec podlehl vedoucímu muži průběžného pořadí Robertu Wickensovi a po maďarském okruhu kroužil za jeho zády na devátém místě. Ve dvanáctém kole však přišla chyba Alberta Costy. Španělský jezdec Jana Charouze sestřelil, když v nájezdu do deváté zatáčky nezvládl předjížděcí manévr. Ani jeden z jezdců už kolizi nezabránili, což pro oba jezdce znamenalo konec v sobotním závodě.

Na Jana Charouze čekala po závodě Formule Renault 3.5 ještě jedna povinnost, a to exhibiční jízda s formulí 1 týmu Lotus Renault GP, ve kterém český jezdec zastává funkci oficiálního testovacího a náhradního jezdce. Český jezdec musel v monopostu nahradit Fairuze Fauzyho, který dopoledne s formulí 1 havaroval.

Víkendový program Světové série Renault pokračuje na Hungaroringu v neděli 3. července kvalifikací a druhým závodem, který startuje ve 13 hodin. Živě jej můžete sledovat na stanici Eurosport 2.

Jan Charouz: „V kvalifikaci to nebylo špatné, ale mohlo to být ještě o něco lepší. Start se mi povedl a posunul jsem se o dvě místa vpřed. Pak ale přišel předjížděcí manévr Alberta Costy v místě, kde se normálně nepředjíždí. Nedobrzdil a narazil do mě. Já si ho všiml na poslední chvíli, kdy s tím již nešlo nic dělat. Bohužel jsem musel odstoupit. Doufám, že to zítra bude lepší.“

Brendon Hartley: „Po většinu závodu jsem kroužil na třetím místě. Při předjížděním manévru na druhou pozici jsem si poškodil přední křídlo, se kterým jsem dokázal dokončit závod. Předvedl jsem dobrý výkon a závod dojel na třetí pozici. Z penalizace jsem velmi frustrovaný! Musím ale moc poděkovat mému týmu, který mi připravil velmi rychlý vůz jak pro kvalifikaci, tak pro závod.“

BPA

 

 

« zpět do rubriky