Enge se Šťovíčkem cíl ve Spa nespatřili

Pondělí, 1. 8. 2011, 13:02 - Posádka vozu Aston Martin DBRS9 týmu GPR Aston Martin Racing ve složení Tomáš Enge, Jan Šťovíček, Eddy Renard, Gavin Pickering cíl závodu Total 24h of Spa kvůli technickým problémům nespatřila.

Celý závodní víkend, který začal v belgickém Spa již ve čtvrtek volnými tréninky a kvalifikací, se nesl ve znamení nízkých teplot okolo patnácti stupňů Celsia a zataženého nebe. „Z pohledu počasí to určitě nebyl dobrý víkend. Nízké teploty a neustálá hrozba deště, který přišel v průběhu závodu několikrát, nebyl příjemný pro nás ani pro diváky,“ shrnul počasí Tomáš Enge, který se s týmovými kolegy kvalifikoval do závodu na sedmatřicáté pozici absolutně.

Samotný závod odstartoval v sobotu v šestnáct hodin na usychající trati. Za volantem vozu Aston Martin DBRS9 v barvách olejářské společnosti Gulf seděl Tomáš Enge, který se dokázal s vozem týmu GPR AMR propracovat do třetí desítky absolutní klasifikace. „Ze začátku závodu jsem se dokázal propracovat dopředu. Podle problémů jsme se pohybovali stále nahoru a dolů mezi dvacátým a třicátým místem. Myslím, že jsme jeli bez větších problémů až do půlnoci, kdy nám postupně začal odcházet řadící mechanismus převodovky. Výměna by byla natolik komplikovaná, že se tým rozhodl odstoupit ze závodu,“ zhodnotil závod 24h of Spa Tomáš Enge.

V závodě Total 24h of Spa zařazeného do Blancpain Endurance Series zvítězila posádka ve složení Mattias Ekström, Greg Franchi, Timo Scheider s vozem Audi R8 LMS týmu Audi Sport WRT.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky