Další druhé místo je ve sbírce Michala Matějovského

Sobota, 6. 8. 2011, 16:15 - Proměnlivé mostecké počasí nepřivítalo jezdce na startu sobotního ranního sprintu deštěm, nýbrž hustou mlhou. Trať byla suchá a Michal Matějovský ve třináctikolovém závodě vybojoval další druhé místo. Jeho bodové konto v tabulce průběžného hodnocení šampionátu se tak opět rozrostlo.

Dle pohledu zvenčí se závod odvíjel bez větších nesrovnalostí, či incidentů. Startovní pole bylo poměrně bohaté, ale i přesto ani po startu v první šikaně nedošlo k vážnějším problémům. Dva první vozy specifikace DTM se brzy vzdálily zbytku startovního pole. "Zase úplně jednoduché to tentokrát nebylo, musím se přiznat, že na začátku jsem trochu probrzdil a vzniklá ploška na pneumatice hned byla znát. Jel jsem pak hodně opatrně. Ani s předjížděním pomalejších aut nebyl tak velký problém jako v páteční kvalifikaci. Auto jinak fungovalo dokonale. Takže jsem celkově velice spokojený," zhodnotil závod jezdec Michal Matějovský.

"Hodnotíme to jako další vítanou příležitost nových zkušeností pro jezdce a samozřejmě další porci cenných dat pro týmové inženýry. Cíl je jednoduchý. I v neděli chceme pokračovat v tom samém trendu," doplnil manažer týmu Petr Najman.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky