Bonver Dakar Project je připraven na na Baja Aragon 2017

Pátek, 21. 7. 2017, 17:23 - Tým Bonver Dakar Project je komplet a připravený na Baja Aragon 2017. Páteční program ve znamení administrativních formalit a otestování techniky zvládli Bonveráci bez problémů.

Poté, co druhá část týmu dorazila včera v pozdních nočních hodinách sem do španělského Teruelu, je konečně celý Bonver Dakar Project pohromadě a v plné práci. Hned ráno soutěžní posádky absolvovaly druhou část administrativních přejímek (její první část jsme si odbyli už včera), potom následovalo krátké společné focení a ještě dopoledne se tři ze čtyř posádek závodních trucků vydaly na 15 kilometrů vzdálený testovací okruh Mesia Pelarda. Tam měly poslední možnost vyzkoušet si nastavení podvozku na stejném typu tratě, jaká je čeká v samotném závodu. Po drobných úpravách tlumení odjížděli Tomáš Vrátný, Jarda Valtr i Pavel Vraňák se svými posádkami spokojení a připravení na závod.

Červená tatra Alberta Llovery zůstala zatím stát v bivaku, a to proto, že si svoji porci testování v Mesia Pelarda již odbyla. Jak asi víte, Albert musel ze zdravotních důvodů (infekce v ruce) na poslední chvíli účast v závodě odřeknout. Se stejnou rychlostí se však nabídnuté příležitosti chopil velký dakarský matador Rafael Tibau, který spolu se svým synem Rafaelem mladším na pozici navigátora a kamarádem Tinem Corralem vytvořili posádku a závodu se zúčastní.

Rafael má na svém kontě sice 25 účastí v Rally DAKAR a nespočet dalších závodů, ovšem jako pravý profesionál si chtěl v akci vyzkoušet i závodní tatru. Celé pondělní odpoledne proto poctivě kroužil na zkušebním okruhu a z auta je doslova nadšený. Slovy chvály nešetřil ani Rafael mladší, který si sice odbyl v závodním kamionu svoji premiéru, nicméně sám je dvojnásobným mistrem světa v bike trialu, takže mu pojem offroad rozhodně není cizí.

Nyní mechanici naposledy kontrolují závodní vozy a všichni se těší na večerní devítikilometrový prolog. Tomáš Vrátný celou přípravu shrnul takto: „Vypravili jsme se sem do Španělska v plné sestavě všech čtyř závodních vozidel, což zaměstnává více než čtyřicetičlenný realizační tým. Všichni jeho členové odvedli při přípravě skvělou práci od mechaniků až po catering a já jim chci za to poděkovat. Baja Aragon je pro nás skvělou platformou pro otestování evolučních kroků na našich vozidlech a také výbornou příležitostí se sejít v plné týmové sestavě na jednom místě. Takových příležitostí během roku nemáme mnoho, o to jsou pro nás cennější. Pokud se nám navíc podaří dobrý výsledek, budeme velmi spokojení.“

Jaromír Martinec, foto Petr Lusk

 

« zpět do rubriky