Adam Lacko zvítězil a dál kraluje v celkovém pořadí. Fotogalerie

Sobota, 26. 8. 2017, 21:23 - V téměř tropických podmínkách se odjel první závodní den na maďarském Hungaroringu. Adamu Lackovi se podařilo z pátého místa zvítězit a stále drží vedení v šampionát s velkým náskokem. Jeho týmový kolega David Vršecký dnes výraznou měrou přispěl k upevnění vedení v poháru konstruktérů, ale bedna mu v závěru druhého závodu přeci jen utekla.

Superpole

Adam Lacko se na prvních dvou mezičasech pohyboval na druhém místě za domácím Kissem. Zrádný poslední sektor ale rozhodl a přišel o první řadu o pouhých šedesát šest tisícin vteřiny. „Přestože Hungaroring není náš oblíbený okruh, mám radost, že se mi podařilo zajet rychlý čas. Jen škoda, že při nás nestálo více štěstí. O to víc budu muset zabrat v závodě,“ hodnotil první měřený trénink víkendu Lacko.

Druhý jezdec týmu Buggyra Racing David Vršecký zajel sedmý nejrychlejší čas a do prvního sobotního závodu odstartuje ze čtvrté řady. „Na to, jak se nám v trénincích moc nedařilo jsem nakonec spokojený. Ze čtvrté řady se dá zabojovat,“ uvedl dvojnásobný evropský šampion.

První závod

Při startu do prvního závodu se stal Adam Lacko obětí nelogického konání soupeřů před ním, propadl se pořadím a v ostrém souboji s Albacetem se ocitl dokonce mimo trať. „Na startu jsem se dostal do sevření a nebylo kam jet,“ komentoval úvodní metry závodu rodák z Čeladné. „Pak jsem celý závod jel za Breretonem, ale v tom vedru jsem měl problém auto uchladit. Ještě, že se mi aspoň podařilo vrátit zpět na výchozí pozici,“ hodnotil první sobotní jízdu Lacko, který cílovou pásku protnul na páté pozici, ale z důvodu penalizace Breretona za překročení maximální povolené rychlosti se posunul o příčku výše.

Ani David Vršecký nevyvázl ze startu bez úhony. „Start byla pěkná divočina, nestíhal jsem koukat co se děje,“ divil se Vršecký. To, co včera čínský mistr předpovídal se také naplnilo. Ve velkém horku, kdy teplota povrchu trati sahala k 60°C byl velký problém s chlazením brzd a motoru. „Ke konci se mi začayi přehřívat brzdy, takže se jelo v tom vláčku strašně špatně. Osmé místo je na tu bídu ještě fajn,“ dodal Vršecký.

Druhý závod

Start do druhého závodu vyšel Adamu Lackovi daleko lépe a v prvním kole se zařadil za týmového kolegu Vršeckého na druhé místo, před kterého se ve druhém kole dokázal protlačit a cílem tak projel na první pozici. „David dobře odstartoval, a navíc mi tam nechal prostor se za ním protáhnout na druhé místo. Nakonec je z toho vítězství, ze kterého mám obrovskou radost,“ uvedl na konci prvního dne spokojený Lacko.

David Vršecký se ihned po startu ujal vedení, až ho ve druhém kole předskočil jeho týmový kolega Lacko a později i Němec Hahn. Dvojnásobný evropský šampion se po zbytek závodu držel na třetí pozici, o kterou smolně přišel v poslední zatáčce. „Hezký závod. Škoda, že ta bedna nevyšla, ale začalo to hrozně klouzat, protože kolo před tím vytekl nějaký olej na trať. Jen tak tak jsem se na ni dokázal udržet. Opravdu mě to štve,“ komentoval druhou jízdu zklamaný Vršecký.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky