Ondřej Bank vstoupil do šampionátu 20. časem v tréninku sjezdu

Čtvrtek, 7. 2. 2013, 18:28 -

Do programu 42. mistrovství světa v alpském lyžování promluvil už i elitní český sjezdař Ondřej Bank. V měřeném tréninku sjezdu skončil na dvacátém místě se ztrátou necelých dvou vteřin na nejrychlejšího Hannese Reichelta z Rakouska. „Jel jsem hodně opatrně, dlouho jsem nejel pořádný sjezd,“ říkal Ondřej po dojetí tréninku. Martin Vráblík skončil na 62. místě. Dařilo se i Kláře Křížové, která ve tréninku žen dojela také dvacátá.

Ondřej Bank se do závodního zápřahu vrací zase po pauze způsobené zdravotními problémy a hned na mistrovství světa. Dnes se poprvé oficiálně ukázal na závodní trati v tréninku sjezdu. Dokončil ho na dvacátém místě s velkými rezervami. „Byl jsem děsně opatrnej, udělal jsem několik chyb a nahoře jsem se dokonce nechal vynést do hlubokho sněhu na kraji, takže rezervy tam snad jsou… “ smál se Ondra po prvním tréninku.

V cíli byl v čase 2:04,93, tedy o necelé dvě vteřiny pomaleji než nejrychlejší Rakušan Reichelt. „Z tohohle tréninku se nedá nic moc hodnotit. Ondra jel hrozně opatrně,“ vysvětloval trenér a bratr Tomáš Bank. Český sjezdař ale dobře věděl, co dělá. „Na trati jsem párkrát nevěděl, jak povede dál, takže jsem musel dávat fakt velkej pozor. Navíc ta pista není nic moc,“ přiznal Ondra částečnou nespokojenost. „Na to, že by to měl být svátek lyžování v kolébce tohohle sportu, tak si myslím, že by se mohli víc snažit. V jedné brance je led, v druhé jsou zase hrudky. Není to tak dobré, jak bych čekal,“ nešetří kritikou Ondřej Bank, který je na svém už pátém mistrovství světa.

V tréninku startoval i Martin Vráblík a jeho čas stačil až na 62. místo. „Byl to pořádnej záhul, jsem totálně vyčerpanej,“ zněly jeho první dojmy. Dlouhý sjezd mu dal zabrat. „Je to dost fyzicky náročný, dole už mi docházely síly. Brzdil jsem radši už před cílem, abych zvládnul včas zastavit,“ svěřil se po dojetí do cíle Martin Vráblík. Lyžaři, který letos pořádně zapracoval na své fyzické kondici, únava ze sjezdu však ještě nebyla dost. Odpoledne ještě vyrazil na trénink slalomu… Výsledky tréninku sjezdu mužů najdete zde.

Trénik sjezdu měly dnes na programu i ženy. Klára Křížová dobře věděla, že dnešní výkony závodnic budou oproti zítřku mnohem kvalitnější. A i podle toho si dala jasný cíl. „Včera jsem byla devatenáctá, dnes bych ráda obhájila dvacítku,“ plánovala Klára před startem. A podařilo se. Na nejrychlejší Reginu Sterzovou ztratila necelé dvě vteřiny a brala přesně dvacáté místo.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky


Komentáře

Some trends of drug.

Drugs information. Brand names. <a href="https://prednisone4u.top">where can i buy cheap prednisone without prescription</a> in US. All news about pills. Get now. [url=http://kireevsk-crb-zdrav.ru/forums/topic/some-what-you-want-to-know-about-drug/]Some what you want to know about drug.[/url] [url=http://blog.qooza.hk/oe8od1?eid=4359076]Best what you want to know about pills.[/url] [url=http://bluesnow.jpn.org/blue/yui/?date=20091107#c01]Everything information about medicines.[/url] 0692f84

Přidat komentář