Které povolání bude to pravé? Studentům pomůže Kariéra PLUS

Kariéra PLUS
Kariéra PLUS
Čtvrtek, 8. 3. 2018, 15:10 -

Kariéra PLUS je největší veletrh pracovních nabídek v Moravskoslezském kraji. Organizuje ho VŠB – Technická univerzita Ostrava přímo ve svém kampusu. Každoročně na něj dorazí více než 100 firem a 4000 návštěvníků. Firmy nabízí vysokoškolákům zaměstnání, stáže, trainee programy, brigády i spolupráci u diplomových prací. Na oplátku získají perspektivní zaměstnance. Letošní, už jedenáctý, ročník proběhne v úterý 13. března 2018 od 9 do 15 hodin v aule VŠB-TUO. Kromě veletrhu akci doprovází i přednášky, letošní neočekávanějším speakrem bude Rostya Gordon Smith, autorka knihy Úspěšně s kůží na trh, odbornice na HR management.

Veletrhu Kariéra PLUS se účastní vysokoškoláci všech univerzit Moravskoslezského kraje i široká veřejnost. Kariéra představí zaměstnavatele, poradí, jak postupovat při hledání správného povolání, pomůže vylepšit CV a motivační dopis nebo třeba nabídne osobní setkání s personalisty a specialisty HR. Na Kariéře PLUS si návštěvníci udělají lepší představu o tom, jaké má která společnost požadavky a komu by se hodily právě jejich zkušenosti. Ve stánku firmy Profiq bude třeba možnost vyzkoušet si pohovor pro Silicon Valley.

Letos se na Kariéře PLUS budou návštěvníci moci potkat například se zástupci společností ABB, ArcelorMittal Ostrava, Skupina ČEZ, CGI, Brose, Deloitte, Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., Plzeňský Prazdroj, a.s., ŠKODA AUTO a.s. a spoustou dalších.

Heslo veletrhu „Budoucnost už žijeme“ představí ve své přednášce Rostya Gordon Smith, ve které zmapuje možnosti, kompetence a přístupy vedoucí k osobnímu úspěchu. Rostya Gordon Smith je česká podnikatelka, která bez znalosti jazyka v roce 1968 emigrovala do Anglie. Vystudovala univerzitu, vdala se a vychovala 4 děti. Do své kariéry se pustila až ve čtyřiceti letech. V roce 2001 byla jmenována jednou z 50 světových HR manažerů. V roce 2006 byla u nás zvolena jako jedna z 20 nejvlivnější žen v ČR. Její přednáška bude o rozdílech, kterým čelí minulé i současné generace na trhu práce. Protože dnešní i ty budoucí generace již ztratily možnost se na tempo rozvoje připravit. Nejen o tomto bude přednáška paní Gordon Smith od 12 hod. ve velkém sále auly NA1.

 

« zpět do rubriky