Klaus, jak ho máme rádi

Klaus, jak ho máme rádi
Klaus, jak ho máme rádi
Sobota, 12. 1. 2019, 13:12 -

Debata s bývalým prezidentem Václavem Klausem v nedělní Partii na TV Prima se stala vítaným oživeným v řadě nudných politických debat s vyprázdněnými figurami bez názoru i jasného ideologického ukotvení. Jasné a čitelné názory, navíc s konzistencí v řádu desítek let. Kolik takových osobností se dnes nachází v českém politickém prostoru? Snad jen stávající prezident Miloš Zeman, o nikom dalším podobném nevím.

Hrozby, které ohrožují naší svobodu a demokracii, vidí Václav Klaus zcela jednoznačně: Evropská unie, rostoucí mezinárodní napětí, neomarxistické ideologie a všeumrtvující politická korektnost. Hozenou rukavici v podobě prezidentské kandidatury Václav Klaus je připravený zvednout. Nevylučuje ani kandidaturu svého syna, který se podobně jako on názorově dobře vyprofiloval a má odvahu foukat proti větru, což se v dnešní době cení.

Lze s Václavem Klausem souhlasit i v tom, že je to úkol pro novou generaci. Ovšem lidé z této generace musí dorůst na úroveň kvalit politické generace Klausů a Zemanů. Pár nadějných adeptů by zde bylo. Otázkou ovšem je, zda vydrží a nedají se zlomit a zašlapat do země. Charakter a sílu jedince mohou prověřit pouze zkoušky a postoje v krizových okamžicích. A jestli si něčím můžeme být jisti, že čas zkoušek nás teprve čeká.
Mgr. Bc. Jan Kopal

 

« zpět do rubriky