Festival politických agitátorů

Jan Kopal
Jan Kopal
Pondělí, 12. 3. 2018, 11:41 -

Agitátoři všech zemí spojte se! Takové by asi bylo motto letošních Českých lvů. Filmoví zasloužilí pracovníci a tvůrci se rozhodli se během přímého přenosu udílení cen podělit s celým národem o své politické vize a názory. Bohužel se za ta léta v ničem nemění, když se neustále sami ubezpečují o jejich správnosti a neomylnosti. Ale koho to vlastně zajímá. Trochu násilně a roubované se rozohnit a brojit za nezávislost České televize, ač právě tímto svým přístupem prokazují, že sami přispívají k tomu, že i díky nim se z ČT stává odporně zapáchající žumpa a agitační středisko pravdolásky.

Averze k Miloši Zemanovi a jeho politice mezi filmovými producenty, režiséry a herci je letitá a silnější než beton. Ale vyzývat, aby právě zvoleného Miloše Zemana lidé nevolili, to už hraničí nejen se zdravým rozumem, ale dostává se do roviny psychologické poruchy a obsese. Také by si už mohli najít jiný terč. Popularitu jim to stejně nepřinese a do kin chodí spíše voliči Miloše Zemana, než-li kavárenští snobové plédující pro Jiřího Drahoše a další loutky.

Znovu se tak nabízí kardinální otázka, jak dlouho mají koncesionáři tyto a podobné výstupy štědře dotovat a podporovat? Opravdu potřebujeme drahou a zbytečnou Českou televizi? Proč zas a znovu tito štváči zneužívají televizní obrazovky k maskovanému hájení svých trafik a pochybných kšeftíků, ze kterých tyjí nejen oni a jejich rozvětvené rodiny, ale i jejich veškeré kamarádšofty.

Mgr. Bc. Jan Kopal

 

« zpět do rubriky