Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. slaví!

Centrum pro rodinu
Centrum pro rodinu
Pondělí, 16. 4. 2018, 13:34 -

Posláním Centra pro rodinu a sociální péči z. s. je podporovat manželství, rodinu amezilidské vztahy na základě křesťanských hodnot. Podpora se uskutečňuje prostřednictvím Středisek RODINA a VÝZVA. Středisko RODINA nabízí především preventivní programy na podporu vztahů mezi manželi, mezi rodiči a dětmi, psychologické poradenství, rodinné mediace a konzultace, doprovází pěstounské rodiny, organizuje přednášky pro žáky, studenty, veřejnost, konference propedagogy... Středisko VÝZVA nabízí čtyři sociální služby pro děti a mladé lidi se zdravotním postižením a jejich pečující rodiny: OASA – osobní asistence, RODINNÝ PRŮVODCE – odborné sociální poradenství, RESPIT – odlehčovací služba pro pečující, BRÁNA – integrační klub.

Centrum pro rodinu a sociální péči vzniklo v roce 1993 v Ostravě a v současné době nabízí aktivity i služby v rámci celého Moravskoslezského kraje. Za dvě desetiletí se organizace mnohonásobně rozrostla od ryze dobrovolnických aktivit, bez prostor a prostředků, až do dnešní podoby s více jak 50 zaměstnanci a mnoha desítkami nejrůznějších aktivit, programů a sociálních služeb.

Letos 9. září proběhnou v Centru pro rodinu a sociální péči z. s. oslavy 25 let jeho působení. Uskuteční se v Ostravě - Vítkovicích, v areálu Lékařské fakulty OU, kde má Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. své sídlo.
Kromě oslavy v podobě rodinného minifestivalu se k oslavám výročí založení CPR pojí také další kampaně - například představení zaměstanců CPR prostřednictvím sociální sítěfacebook , kampaň na lavičkách DMS nebo oceníme firemní i individuální dárce “Hvězdným oceněním.” Dále bude možné zakoupit v našem eshopu nová trička, kloboučky a kšiltovky.
V letošním roce se rovněž zúčastníme 17 akcí pro veřejnost.

 

 

« zpět do rubriky