ÚAMK informuje - Doprava v Chorvatsku kolabuje

Sobota, 22. 7. 2017, 11:20 - Aktuálně zcela kolabuje doprava v Chorvatsku ve směru na jih země. Cestu blokují kolony a dopravní nehody. Když to shrneme, tak cesta z Vídně přes Graz, Maribor, Ptuj, Záhřeb až do Splitu má aktuální zdržení okolo 7 hodin.

Mezi slovinským městem Pruj a hraničním přechodem Macelj řidiči stojí v 9 km koloně a zdržení ve směru do Chorvatska je tam přes 2 hodiny. Ten kdo míří ze Slovinska a Itálie na Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja má situaci podobnou.

Daleko horší je to však v samotném Chorvatsku. Dvoukilometrová kolona je před mýtnou branou Sveta Helena na dálnici A3 ve směru od Maďarska na Záhřeb. Dopravní nehoda blokuje příjezd do Záhřebu po dálnici A2 ve směru hraničního přechodu Macelj. Kompletně zkolabovala doprava na obchvatu Záhřebu a před mýtnicí Záhřeb Lučko. Zdržení je tam přes hodinu. Navíc před městem Karlovac (A1) se stala ve směru na jih další dopravní nehoda a kolona sahá až k mýtnici Záhřeb Lučko. Zdržení okolo hodiny. Před rozdělením dálnic (A1 a A6) na Istrii a Split je u odbočky Bosiljevo opět kratší kolona. Na sjezdu z dálnice A6 ve směru na ostrov Krk a město Crikvenica je tříkilometrová kolona. Před mostem na ostrov Krk se stojí 30 minut.

Další obrovské komplikace jsou u tunelu Sveti Rok na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou. Tam policisté vyšetřují dopravní nehodu na 231. km a kolona před touto nehodou má aktuálně přes 25 km. Zdržení tedy okolo 2,5 hodin. Řidičům doporučujeme sjíždět z dálnice A1 na Exitu Gospič, dále cestovat do města a pak odbočit na Bilaj, Medak, Raduč a na Exitu Sveti Rok se napojit na dálnici A1 do kratší kolony.

ÚAMK

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky