Sebejisté a úsporné: BMW X3 s rozšířenou nabídkou motorů

Středa, 17. 8. 2011, 11:24 - Premiéra nejsportovnějšího vznětového šestiválce a nejnovější generace zážehových motorů BMW TwinPower Turbo; od podzimu 2011 se nabídka mnoha cenami ověnčeného Sports Activity Vehicle rozšiřuje na šest modelů. Na podzim 2011 se nabídka mimořádného vozu své kategorie, spojujícího nezaměnitelnou radost z jízdy, příkladnou praktičnost a osobitý design s nekompromisně prémiovým charakterem, rozšiřuje o další dvě provedení. Jedná se o modely vybavené nejnovějšími generacemi zážehových a vznětových motorů: BMW xDrive20i a BMW X3 xDrive35d.

BMW X3 xDrive20i: svěží projev a optimalizovaná spotřeba díky technologii BMW TwinPower Turbo.
Od podzimu 2011 bude novým základním kamenem nabídky zážehových motorů modelu BMW X3 provedení BMW X3 xDrive20i. Čtyřválec 2,0 litru disponující technologiemi BMW TwinPower Turbo je vybaven přeplňováním pomocí dvoukomorového turbodmychadla Twin-Scroll, vysokotlakým přímým vstřikováním High Precision Injection, proměnným zdvihem ventilů VALVETRONIC a proměnným časováním Double-Vanos.

Celohliníkový lehký motor modelu BMW X3 xDrive20i disponuje nejvyšším výkonem 135 kW/184 k při 4800 min-1 a maximálním točivým momentem 270 Nm, který je k dispozici již od 1250 min-1. Standardem je šestistupňová manuální převodovka, kterou lze na přání zaměnit za osmistupňovou samočinnou převodovku. Díky aplikaci technologií z programu BMW EfficientDynamics včetně například funkce Auto Start-Stop dosahuje model BMW X3 xDrive20i v daném výkonnostním segmentu nejlepších hodnot spotřeby a produkce CO2.

Vrcholný sportovec díky technologii BMW TwinPower Turbo: nový šestiválcový diesel v modelu BMW X3 xDrive35d.
Nová generace nejsportovnějšího vznětového šestiválce se na podzim představí také v modelu BMW X3 xDrive35d. Nový vznětový řadový šestiválec o objemu 3,0 l disponuje nejvyšším výkonem 230 kW/313 k při 4400 min-1 a točivým momentem 630 Nm v rozpětí 1500 až 2500 min-1. Jedná se tedy o nejvýkonnější a nejsilnější model v nabídce tohoto modelu segmentu SAV.

Nejnovější generace stupňovitě přeplňovaného vznětového šestiválce se vyznačuje hliníkovým blokem motoru a přímým vstřikováním s pracovním tlakem 180 MPa. Standardní výbavou modelu BMW X3 xDrive35d je osmistupňová samočinná převodovka a současně také funkce Auto Start-Stop.

Rozšířená nabídka výbavy je další novinkou: BMW pokračuje ve svém úspěšném tažení.
Od podzimu se nabídka standardní i doplňkové výbavy v mnoha směrech talentovaného BMW X3 rozšíří o několik dalších prvků. Jedním z nich je funkce Auto Hold, která při rozjezdu samočinně uvolní elektromechanickou parkovací brzdu. Novinkou bude také rozšíření prvků z programu BMW ConnectedDrive, který doplňuje navigační systém například o neustále aktualizované dopravní informace Real-Time Traffic Information (RTTI). Atraktivitu vnitřního prostoru zvětšuje možnost objednání dekoračních prvků v lesklém černém provedení.

BMW X3, které již získalo mnoho různých ocenění (například Vůz 4x4 roku 2011 časopisu Auto Bild Allrad nebo Off-road roku 2011 zvolený čtenáři specializovaného časopisu Off Road), je s rozšířenou nabídkou motorů a výbavou ještě atraktivnější a připravené získat ještě více spokojených zákazníků.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky


Přidat komentář

Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.