MINI Countryman a Usain Bolt

Čtvrtek, 2. 6. 2011, 14:15 - Světový rekordman v běhu na 100, 150 a 200 metrů Usain Bolt zavítal po ostravském mítingu Zlatá tretra do Prahy. Na včerejší tiskovou konferenci, kde představil běžeckou obuv Puma FAAS přijel z letiště v koloně vozů MINI, přičemž sám využil vozu MINI Countryman.

Přestože sám název značky MINI může vést k domnění, že se jedná o malý vůz, není tomu tak. MINI Countryman je  vůz s délkou přes 4 metry a značným vnitřním prostorem, kam se pohodlně na přední i zadní sedadla vejdou i vysocí cestující. Jamajčan Usain Bolt, který měří 196 cm na tiskové konferenci poté, co obdržel modýlek vozu MINI, na dotaz jak se mu líbí, prohlásil: „Je hezký, ale raději bych chtěl ten velký dole“.

MINI Countryman je nejnovější přírůstek do rodiny MINI a je v nabídce od podzimu loňského roku. 

MINI Countryman je originálním crossoverem spojujícím typické hodnoty značky MINI s vlastnostmi moderních vozů SAV (Sports Activity Vehicle). MINI Countryman proto rozšiřuje schopnosti ideálního městského vozu s nezaměnitelným jízdním projevem o větší univerzálnost, prostornost a vyšší pozici sedadel, jimiž oslovuje zcela nové skupiny zákazníků. Samozřejmostí je také individualistický styl, jízdní vlastnosti, které svým projevem připomínají chování motokáry, naopak novinkou je možnost objednání pohonu všech kol ALL4. Nelze očekávat nic jiného než osobitý přístup, možnosti individualizace, stejně tak jako prémiovou kvalitu a originální styl.

I přes nezaměnitelný vzhled, který na první pohled mluví řečí značky MINI, nelze přehlédnout větší vnější rozměry, zvýšenou světlou výšku a čtveřici dveří. Tradiční oddělení těla karoserie od prosklené kabiny, krátké převisy karoserie, zdůrazněné blatníky dodávajícími vozu výraz síly, stejně tak jako nezaměnitelné proporce jsou typickými prvky designu značky MINI. V tomto směru je třeba zmínit také typickou šestiúhelníkovou masku chladiče, kterou po stranách doplňují integrované světlomety. Vzpřímená přední část účinně snižuje riziko zranění při srážce s chodcem. Charakteristické jsou rovněž svisle orientované zadní svítilny, začleněné do těla karoserie. Také v interiéru MINI Countryman jsou k vidění tradiční rysy designu a přístupy značky MINI.

Veronika Jakubcová 

 

« zpět do rubriky