O fous lepší MHD

O fous lepší MHD
O fous lepší MHD
Pátek, 6. 11. 2020, 14:00 - Ostravské tramvaje Stadler nOVA si i letos nechaly narůst kníry a vezou osvětu proti mužské rakovině!

v této oblasti a pomáhá získat finanční zdroje na nákupy přístrojového vybavení pro léčbu onkologických pacientů. Rakovina prostaty je přitom jedním z nejvíce bezpříznakových druhů rakovin.

Dopravní podnik Ostrava, ve spolupráci se Sdružením dopravních podniků ČR, se letos už po potřetí zapojí do osvěty na téma mužského zdraví. Symbolem Movemberu je knír, který si v měsíci listopadu nechávají narůst muži po celém světě. I my v Ostravě se chceme pyšnit pořádným knírem, a proto jsme se rozhodli nechat „zarůst“ vousem všechny naše nejmodernější tramvaje Stadler nOVA.

Celosvětová kampaň Movember bojuje pravidelně za změnu pohledu na mužské zdraví. Již třetím rokem se i dopravní podniky připojí k podpoře projektu Movember a v ulicích budou po celý listopad opět k vidění kníry na čelech autobusů, tramvají i trolejbusů. Šířit osvětu ale budou dopravní podniky po celé ČR i prostřednictvím dalších komunikačních kanálů.

 „Ochrana našeho zdraví je kvůli pandemii covid-19 v současné době tématem číslo jedna, ale neměli bychom opomíjet i další závažné nemoci. Proto jsme i letos polepili autobusy, tramvaje i trolejbusy kníry, které právě mají nabádat k nepodceňování prevence a s ní spojený případný včasný záchyt nemoci. Věříme, že vozy s knírem vzbudí žádoucí pozornost v ulicích měst a v rámci našich možností přispějeme dobré věci,“ říká Tomáš Pelikán, předseda SDP ČR a místopředseda představenstva Dopravního podniku města Pardubic, a. s.

Spolupráci napříč republikou zastřešilo opět Sdružení dopravních podniků ČR. V letošním roce se do akce zapojilo více než deset dopravních podniků. Například v Praze bude polepeno kníry 20 autobusů a 20 tramvají, v Ostravě 40 nejnovějších tramvají Stadler a v Plzni vyjede dokonce 60 vousatých vozů všech tří trakcí.

Ostravské tramvaje se letos rozhodly mezi sebou odlišit, a vyjíždějí do ulic s třemi druhy knírů: Mroží „Husťák“, Havířský knír „Střapáč“ a Ostravský točený „Elegán“. Na webových stránkách www.dpo.cz/movember je spuštěná anketa, kde mohou cestující hlasovat o tom, který knír se jim nejvíce líbí, a samozřejmě zde najdou i další důležité informace o problematice mužských onemocnění.

Nadační fond Muži proti rakovině podporuje výzkumné projekty a rozvoj léčby urologických nádorů, šíří osvětu

« zpět do rubriky