Mladí sportovci z našeho kraje vyhráli olympiádu

Vlajkonošem výpravy byl olympijský vítěz z Nagana 1998 a několikanásobný mistr světa v ledním hokeji David Moravec
Vlajkonošem výpravy byl olympijský vítěz z Nagana 1998 a několikanásobný mistr světa v ledním hokeji David Moravec
Pátek, 22. 1. 2016, 11:57 - OSTRAVA - Výprava mladých talentovaných sportovců reprezentovala náš region na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2016, která proběhla v Ústeckém kraji, opravdu skvostně. Her, které jsou určeny především žákům 6. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií, se zúčastnilo 77 mladých sportovců, žáků z více než 20 škol našeho kraje. V bodovém hodnocení všech krajů získali skvělé 1. místo.

Své síly změřili talentovaní sportovci ve všech disciplínách olympiády – akrobatickém lyžování, alpských a běžeckých disciplínách, biatlonu, krasobruslení, ledním hokeji, rychlobruslení, snowboardingu a obsadili i dvě doprovodné disciplíny: disco dance a šachy.

„Je to historické umístění, ještě nikdy jsme nebyli první. Věděla jsem, že jsme dobří hlavně v hokeji, snowboardu, alpském lyžování a také v krasobruslení. Ale že se podaří obsadit tolik medailových míst a získat takové množství bodů, to bylo opravdu velké a milé překvapení. Všechno jsem viděla, fandila a musím pochválit všechny, kteří svým výkonem přispěli k vynikající reprezentaci našeho kraje na celostátní úrovni,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro školství, mládež a tělovýchovu Věra Palková, která chválila i doprovodný program a organizaci celých her.

Sedm zlatých (akrobatické lyžování, 2x snowboard, biatlon a 3x šachy), sedm stříbrných (3x snowboard, 2x alpské disciplíny, 2x krasobruslení) a devět bronzových medailí (šachy, krasobruslení, snowboard, 2x alpské lyžování, akrobatické lyžování, lední hokej, běžecké disciplíny štafeta, rychlobruslení) – to je výčet nejcennějších kovů, které si naši mladí borci z olympiády vezou domů.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky je republiková soutěž krajských reprezentací. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Olympiáda dětí a mládeže je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Odehrávají se v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. V roce 2017 se letní olympiáda dětí a mládeže uskuteční v Jihomoravském kraji.

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky