Meg Whitman a proč by měla být idolem podnikatelů

Meg Whitman
Meg Whitman
Čtvrtek, 24. 5. 2018, 7:02 -

V současné době každý podnikatel by měl držet krok s dobou. Je třeba sledovat to, co se kolem něj děje, protože konkurence je veliká a kdekdo ho může předběhnout, pokud mu to dovolí. Každý podnikatel by měl mít svůj vzor, přece jenom je dobré jít v podobných stopách, v jakých šel dnes skutečně známý podnikatel. O mnohých známých podnikatelích je napsáno mnoho publikací, v nichž najdete řešení mnoha problémů, s nimiž se můžete ve světě podnikání potkat. Škoda, že není mnoho publikací napsáno o ženě jménem Meg Whitman – o ženě, který by měla být idolem mnoha podnikatelů.

Je velká škoda, že podnikatelé mnohdy podnikají doslova přes mrtvoly. Jsou stále agresivnější, jsou neféroví, málokdo dneska je čestný. Zapomíná se tedy na jakési morální hodnoty, na které bychom zapomínat rozhodně neměli.

Příkladem toho, že se dá podnikat i tak, že morální hodnoty zachováme, je právě Meg Whitman.

Kdo je Meg Whitman?

Meg Whitman je žena, které je známá hlavně jako žena, která porazila skleněný strop a budovala firmy. Jedná se p bývalou generální ředitelku společnosti Ebay, která je dnes proslulá po celém světě, je to i bývalá generální ředitelka společnosti Hewlett Packard Enterprise.

Meg Whitman celý svůj život vyvrací mýtus, který říká, že úspěchu se dá dosáhnout jenom tehdy, kdy se vzdáme morálních hodnot, jimiž je čestnost, rodina, komunita, integrita, štědrost, odvaha či empatie. Abyste ve světě byznysu uspěli, nemusíte se těchto morálních hodnot vzdávat, skutečně to není potřeba. Bohužel tomuto mýtu mnoho lidí podléhá, aniž by zkusili mu nepodlehnout. K ambicím je podle Meg třeba chovat úctu.

Jaké je její životní krédo?

Co se týče jejího životního kréda, tak to zní jasně: „Základní morální hodnoty mají silný multiplikační efekt, proto je tak důležité se jich držet i v těžkých dobách“.

Meg Whitman
Meg Whitman
Meg Whitman
Meg Whitman
 

« zpět do rubriky