Kraj podporuje řemesla

Kraj podporuje řemesla
Kraj podporuje řemesla
Úterý, 13. 2. 2018, 12:01 -

Moravskoslezský kraj pokračuje s podporou řemesel pomocí propagační kampaně i v letošním roce. Projekt se rozjel na plné čáře již v roce minulém a tedy celý školní rok 2017/2018 kraj podporuje řemeslné obory pomocí přímé finanční podpory. V novém roce si kraj připravil také novinku v podobě propagační kampaně „ŘEMESLO MÁ RESPEKT“, která byla spuštěna už 18. ledna. Moravskoslezský kraj vložil do kampaně nemalé finanční prostředky a doufá, že se investice vhodně vrátí v podobě budoucích řemeslníků.

Být manuálně zručný je dar

Moravskoslezský kraj potřebuje nové a nadějné řemeslník, kteří budou ve svém oboru znalí a mohou se tak postavit na vlastní nohy. Veškeré řemeslné práce jsou v současné době velice ceněné a člověk, který svou práci umí a je profesionál si dokáže vydělat na velice slušně živobytí. I když se to mnoha mladým lidem nezdá, tak právě ruční práce bude v budoucnosti potřebná na pracovním trhu, jelikož mnoho mladých lidí pokračuje ve studiích a řemeslníků ubývá. Kraj vložil do této kampaně celkem dva miliony korun.

Práce pro řemeslníky bude vždycky

Problémem je negativní názor společnosti na práci řemeslníků, protože být inženýrem zní přece jenom lépe, ale ne vždy platí, že si inženýr najde kvalitní práci za dobré peníze. Kdežto u řemeslníků je to více než jisté, protože jejich služby jsou potřebné v každé době. Cílem projektu je zvýšení zájmu mladých lidí o řemeslné obory, tak aby se zvýšil počet přihlášek na učební obory a rozjela se také celospolečenská diskuze. Budoucnost kvalifikované řemeslné práce je totiž v současné době velice ohrožena.

« zpět do rubriky