Hospodářská komora České republiky udělí nejvyšší vyznamenání podnikatelů Řád Vavřínu 2021

Udělení vyznamenání
Udělení vyznamenání
Středa, 6. 10. 2021, 11:50 - Hospodářská komora České republiky udělí nejvyšší vyznamenání podnikatelů Řád Vavřínu 2021 deseti osobnostem z řad podnikatelů, manažerů, sportovců i vědeckého a uměleckého světa.

Letos vyznamenání za celoživotní dílo v oblasti kultury obdrží herečka Iva Janžurová, za významné podnikatelské úspěchy zakladatel české sklářské a designérské společnosti LASVIT Leon Jakimič a za významné manažerské úspěchy Ilja Mazánek, obchodní ředitel české firmy Transcon Elektronic Systems, která v oblasti výroby letištních technologií pokrývá zhruba 20 % světového trhu.

Řádem Vavřínu podnikatelé jednou ročně vyjadřují uznání a respekt významným osobnostem a podnikatelským subjektům za jejich práci. Řád Vavřínu zohledňuje manažerské úspěchy, celoživotní dílo, společenský dopad i mezinárodní přesah. Řád je udělován také osobnostem, které hrdě reprezentují a významně podporují zemi, či osobnostem, jež vytváří nadčasové hodnoty.

Držiteli Řádu Vavřínu jsou mj. Lubomír Kovařík z České zbrojovky, vědec Vladimír Mařík, lékař Bohdan Pomahač, automobilový závodník Karel Loprais, zpěvačka Lucie Bílá, bývalá reprezentantka ve sportovní gymnastice Věra Čáslavská, hokejista Jaromír Jágr nebo moderátor Václav Moravec. In memoriam jej obdrželi Václav Havel nebo českoamerický podnikatel Paul Rausnitz z Meopty.

Slavnostní večer organizují Hospodářská komora České republiky a COT group.

Termín: úterý 12. října, 19 hod.

Místo: Hudební divadlo Karlín (Malá scéna)

Harmonogram:

19:00 – 19:15    -    Zahájení slavnostního večera

19:15 – 20:15    -    Udílení Řádu Vavřínu 2021, hudební vystoupení

20:20                 -    Společná fotografie vyznamenaných

Dress code: Business formal

Společenský večer se slavnostním předáváním Řádů Vavřínu se koná pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radka Vondráčka a vicepremiéra a současně ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka

Novinářské akreditace:

Účast na akci bude umožněna pouze novinářům, kterým bude udělena akreditace. Žádost o akreditaci posílejte na press@komora.cz. Uveďte jméno a příjmení redaktora / fotografa / kameramana, redakci, e-mail a telefonní spojení. O udělení novinářské akreditace budou novináři včas informováni e-mailem nebo telefonicky.

 

« zpět do rubriky