Do Česka míří Ukrajinci a Filipínci

Česká republika
Česká republika
Neděle, 25. 2. 2018, 16:00 -

Česká republika ještě nedávno žila prezidentskými volbami. Zvolili jsme si stejně jako před pěti lety, prezidenta Miloše Zemana. Nyní vláda usoudila, že potřebujeme vyřešit zaměstnaneckou krizi. Určitě jste už zaregistrovali, že v naší krásné zemi se snížila nezaměstnanost, která je na nejnižší úrovni za poslední dvě dekády. Zaměstnavatelé mají nyní více starostí a přibývají volná pracovní místa, která bohužel nemají kým obsadit. Vláda se proto rozhodla jim trochu pomoct. Rozhodla se, že do Česka pustí více pracovníků právě z Ukrajiny a Filipín.

Pomoc, o kterou zaměstnavatelé jednoznačně stojí

Zaměstnavatelé jsou velice rádi, že se k tomuto kroku vláda odhodlala. Přece jenom se jim zaměstnanci nabírali těžce, mnoho firem dokonce zkrachovalo, protože bez zaměstnanců firma šlapat nemůže. Vláda tedy rozhodla, že o práci v České republice bude moct zažádat větší množství kvalifikovaných zahraničních pracovníků.

Není to nic nového

S tímto „pouštěním lidí do Česka za prací“ už máme zkušenosti. Už několik let sem jezdí ukrajinští občané, kteří mohli na českých zastupitelských úřadech ročně podat zhruba 9600 žádostí. Letos byl tento počet navýšen o deset tisíc – ročně si tak žádosti o práci na našich zastupitelských úřadech může podat takřka dvacet tisíc Ukrajinců a Filipínců.

Pokud se vám zdá tento počet přes čáru, pokud si říkáte, že dvacet tisíc Ukrajinců je na našem území až moc, je třeba si uvědomit, že někteří ministři navrhovali mnohem vyšší navýšení. Například ministr financí Pilný navrhoval přijmout až 200 tisíc lidí, a to by bylo teprve přehnané!

« zpět do rubriky


Komentáře

Hmm

Kdyby ti tzv. "Podnikatele" raději zvýšili platy, tak by neměli nouzi o zaměstnance, zase tak Ukrajinci budou zabírat místa našim a dřít za minimální mzdu

Přidat komentář