Díky nezištné lidské solidaritě a skvělému nápadu mají bílovičtí obchodníci e-shopy zdarma

e-shopy
e-shopy
Sobota, 6. 2. 2021, 13:25 - Na stránce BILOB.cz si mohou od nového roku bílovečtí obchodníci spustit jednoduchý e-shop. Autor této iniciativy nejen vytvořil a poskytl virtuální tržiště uživatelům zcela zdarma, ale je ochoten obchodníkům s rozjetím jejich konkrétního e-shopu na této platformě i nezištně pomoci.

Na stránce BILOB.cz si mohou od nového roku bílovečtí obchodníci spustit jednoduchý e-shop. Autor této iniciativy nejen vytvořil a poskytl virtuální tržiště uživatelům zcela zdarma, ale je ochoten obchodníkům s rozjetím jejich konkrétního e-shopu na této platformě i nezištně pomoci.

„Koronavirová opatření uzavřela na řadu týdnů mnoho obchodů a znemožnila přímý prodej různých komodit. Podnikatelé přicházejí o své tržby, ale náklady spojené s podnikáním musejí hradit dál. Jedinou možností, jak v současné nelehké době prodávat své zboží, jsou e-shopy. Jenže za běžných okolností je potřeba do tvorby e-shopu alespoň něco zainvestovat. A málokdo je tak erudovaný v oblasti IT, aby si e-shop vytvořil sám,“ vysvětluje důvody k založení virtuálního tržiště, sdružujícího několik e-shopů, jeho autor Jan Halász. „Každému obchodu z Bílovce, který má zájem se přidat, e-shop nainstaluji, udělám potřebná nastavení, poradím, jak roztřídit zboží do kategorií a zaškolím ho do obsluhy e-shopu od vkládání jednotlivých produktů až po vyřizování objednávek. A před spuštěním e-shopu poradím, jak dát vědět zákazníkům,“ pokračuje Jan Halász s tím, že motivací ke spuštění tržiště byla mimo jiné i nedostupnost zboží, o které měl sám zájem. „Před Vánocemi jsem chtěl ženě koupit šálu v jednom bílovickém obchodě, který byl v  té době uzavřen, a říkal jsem si, že je škoda, že si výrobek nemohu koupit přes e-shop. A podobná situace se opakovala i po 27. prosinci, kdy vláda uzavřela obchody znovu. A tak jsem se rozhodl obchodům v Bílovci, ale i místním lidem, kteří musejí zboží objednávat jinde a platit poštovné, tímto způsobem pomoci.“

Obsluha zmíněných e-shopu je podle pana Halásze velmi jednoduchá. „Vkládání a úpravu produktů bych přirovnal k vyplňování jednoduchého online formuláře. Stačí zadat jméno produktu, nějaký popisek, cenu a počet kusů skladem. A k tomu přidat obrázek, což je možné udělat i chytrým telefonem. Jediné, co musí zájemce investovat, je svůj čas. Není potřeba žádných dalších nákladů. Podle množství produktů vložených do e-shopu je možné začít prodávat během 2–14 dnů.“

Mezi prvními zájemci o e-shop bylo místní Turistické informační centrum, které prostřednictvím této platformy nabízí svým občanům například bílovický kalendář na rok 2021, ale třeba i parkovací karty nebo pytle na plastový odpad a další produkty. „Hned za první den po spuštění přijal tento e-shop přes 100 objednávek, což nás všechny trošku překvapilo, takže jsme museli vymyslet, jak to „ukočírovat“. Ale dámy v „íčku“ si s tím poradily výborně,“ popisuje zájem o služby Jan Halász, který postupně pomáhá se spuštěním e-shopu také dalším podnikatelům z Bílovce. Lidé tak zde již najdou produkty místního zlatnictví a hodinářství nebo Outlet – second handu a chystá se otevření dalších e-shopů. Nakupujícím pak stačí, když si na stránkách výrobek objednají, platbu a vyzvednutí zrealizují u výdejního okýnka přímo v dané prodejně.

„Je to úžasný nápad a toho, že pan Halász nabídl tuto službu místním obchodům navíc nezištně, si velmi ceníme. Věříme, že každý e-shop si své zákazníky najde, a že bílovečtí občané podpoří místní obchodníky a budou u nich nakupovat co nejvíce,“ dodává místostarosta města Bílovce Zbyněk Bajnar.

« zpět do rubriky