Cylinders Holding zprovoznil v Polsku novou linku za 110 mil. korun. Kvůli covid-19 byli hosté ze světa pozváni na on-line vysílání

Cylinders Holding
Cylinders Holding
Úterý, 8. 9. 2020, 10:10 - Skupina Cylinders Holding dnes zprovoznila ve své dceřiné firmě Vítkovice Milmet v polském Sosnovci (Slezské vojvodství) nejmodernější linku na výrobu bezešvých ocelových láhví. Stalo se tak netradičně. Kvůli prevenci šíření covid-19 byli hosté ze světa pozváni na on-line vysílání.

OSTRAVA - Skupina Cylinders Holding dnes zprovoznila ve své dceřiné firmě Vítkovice Milmet v polském Sosnovci (Slezské vojvodství) nejmodernější linku na výrobu bezešvých ocelových láhví. Stalo se tak netradičně. Kvůli prevenci šíření covid-19 byli hosté ze světa pozváni na on-line vysílání. Technologie s novým protlačovacím uzlem je výsledkem vlastního vývoje skupiny, která je největším globálním výrobcem bezešvých ocelových láhví se sídlem v Evropě. Hodnota investice byla zhruba 110 milionů korun.  

„Každou minutu linka vyrobí jeden polotovar láhve o objemu od pěti do 20 litrů. To jsou velikosti, které se používají pro široké spektrum plynů – od kyslíku pro dýchání, přes plyny pro potravinářství až po vodík do aut,“ vysvětlil generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

Nová linka bude mít o 250 procent větší kapacitu než původní technologie a zvládne tak vyrobit téměř 400 tisíc polotovarů za rok. Láhve produkované zpětným protlačováním mají mimo jiné výrazně lepší mechanické vlastnosti a vyšší odolnost než produkty z trubek. To je předurčuje pro vodíkové programy. Výroba je také mnohem kratší, protože odpadá závislost na dodávkách trubek a dokončování s více úkony.  

Skupina Cylinders Holding vytvořila za rok 2019 konsolidované tržby v hodnotě přes 3,6 miliardy korun a konsolidovaný ukazatel EBITDA na úrovni 422,9 milionu korun. V obou případech jde o meziroční růst, který firma předběžně oznámila letos v květnu. Obrat vzrostl o 11 procent. EBITDA o 34 procenta.  

Skupina rostla ve výrobě ocelových lahví, v aplikacích lahví a jejich svazků a posílila i v akvizicích. Kromě linky v Polsku letos chystá ještě posílení kapacity na láhve a nádoby pro vodíkové technologie v Ostravě. Mimo to pracuje na projektech pro vodíkové město H2 City District na rekultivované haldě v Ostravě – Hrabůvce. Vizi představí tuto sobotu v Dolních Vítkovicích.

« zpět do rubriky