Co dělat, když doje v domácnosti k požáru?

požár v domácnosti
požár v domácnosti
Středa, 5. 2. 2020, 10:17 - Došlo v domácnosti k požáru? Začal hořet adventní věnec, který jste stále ještě měli na stole? Nebo za požár může svíčka, kterou jste nechali bez dozoru? Firma Extéria, která se v současné době pyšní stovkami kladných referencí a recenzí od klientů i svých spokojených zaměstnanců

Došlo v domácnosti k požáru? Začal hořet adventní věnec, který jste stále ještě měli na stole? Nebo za požár může svíčka, kterou jste nechali bez dozoru? Firma Extéria, která se v současné době pyšní stovkami kladných referencí a recenzí od klientů i svých spokojených zaměstnanců, nejednou upozorňovala na to, že svíčka je otevřený oheň, který by se nikdy neměl nechávat bez dozoru. Přesto stále jedna obyčejná a pouhá svíčka může za to, že vzplane celý dům. Nabízí se však otázka, co v případě požáru dělat a jak postupovat.

Ve většině případů začnou lidé panikařit, ale to samozřejmě není dobře. Pokud dojde k vypuknutí požáru, panika nic nevyřeší, naopak může být jenom těžkostí v této situaci. Vyhněte se proto panice a přistupujte k vzniklému požáru zodpovědně.

Co dělat v případě požáru

Samozřejmě v nejlepším případě je nejlepší zavolat hasiče, a to vytočením čísla 150 nebo 112. Ti na místo dorazí za pár minut. Na druhou stranu ne vždycky je požár tak obrovský, a tak se řada lidí ptá, jestli lze požár zlikvidovat vlastními silami. Proto jsme se zeptali hasičů, kteří řekli, že ano, v každém případě doporučují, aby jeden člověk volal hasiče a druhý se snažil domácnost zachránit vlastními silami.

Jak zlikvidovat požár vlastními silami

Pojďme si však prozradit, jak zlikvidovat požár vlastními silami. V případě, že chcete bojovat s ohněm vlastními silami, doporučujeme zamezit přístupu vzduchu. Menší požár lze hravě uhasit improvizovanými prostředky, jako jsou například boty, pokrývka nebo silnější textilie, které však v sobě nemají umělá vlákna. A také je pomocníkem další živel, a to voda.

Při požáru je nutné si dát pozor hlavně na elektrické přístroje, které jsou napojené do elektřiny. Také je třeba myslet na to, že zdraví je přednější než všechen majetek, a tak nepřeceňujte své síly. Pokud to zkrátka nejde uhasit svépomocí, hasiči budou v domácnosti za pár minut.

« zpět do rubriky